Pet evropskih ekipa se bori za dve olimpijske vize: Šta još čeka Orlove u borbi za medalju i Tokio?
Druga faza Mundobasketa je završena, pa je poznato i malo bolje kako izgleda raspodela viza za Olimpijske igre!
Japan je ima kao domaćin, a napravljena je i kontinentalna raspodela u zavisnosti od plasmana na Svetskom prvenstvu u Kini.
Nigerija je najbolje plasirana afrička selekcija i ima kartu za Igre, Argentina i SAD su sigurni putnici sa američkog kontinenta jer je Brazil ispao, Iran će u Tokio ići kao najbolji azijski tim, Australija predstavlja Okeaniju, pa je preostalo samo da se pozicioniraju dve najbolje evropske selekcije!
Pošto su u završnici ostale Srbija, Francuska, Španija, Poljska i Češka, dve od ovih pet ekipa će overiti Tokio najboljim plasmanom.
Srbija mora da prvo prevaziđe Argentince, Francuska može lako ispasti iz kombinacije ako izgubi od Amerikanaca, Španija i Poljska igraju u direktnom eliminisanju jedne evropske opcije, dok Česi imaju težak zadatak protiv Australije.
U svakom slučaju, može se lako dogoditi da borba za medalje ne bude samo borba za odličje, već i za olimpijsku vizu, ako u polufinale uđu barem tri evropske selekcije!
Prvi korak Orlovi će morati da naprave protiv Argentine, u 13 časova po srednjeevropskom vremenu.
Nakon Kine, održaće se još četiri kvalifikaciona turnira od 6. do 12. jula, i tada će pobednici overiti plasman na Igre.
#FIBAWC Quarter-Finals set! Pick 4: 🇦🇷🆚🇷🇸 🇺🇸🆚🇫🇷 🇪🇸🆚🇵🇱 🇦🇺🆚🇨🇿#WorldGotGame pic.twitter.com/yhW1B7Ihe0— Basketball World Cup (@FIBAWC) September 9, 2019
Pogledajte video snimljen ultra-širokougaonom kamerom na Motoroli One Action.
VIDEO - Policija nije dala španskim navijačima da budu obučeni kao transvestiti
(Telegraf.rs)
Video: Kenan poručio posle Asvela: Zabranjeno nam je da mislimo na plej-of
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Realno
Ovo je jedini pravi put do zlata.....preko najjačih a ne ko sisa preko Poljaka i kengura .
Podelite komentar
Ljubiša
Čeka ih poraz od Argentine i povratak kući.
Podelite komentar