![Dominik Livaković Dominik Livaković](https://xdn.tf.rs/2022/12/09/dominik-livakovic-830x0-1-670x447.jpg?ver=710537)
Ko je golman Livaković, čudo na golu Hrvatske? Vatreni su zbog njega u polufinalu Mundijala!
Fudbalske reprezentacije Hrvatske izbacila je Brazil sa Svetskog prvenstva u Kataru i plasirala se u veliko polufinale, a junak meča bio je neverovatni golman Dominik Livaković.
Od početka Svetskog prvensta u fudbalu neverovatni Livaković je napadače u Kataru dovodio do ludila, a ništa drugačije nije bilo ni u četvrtfinalu sa Brazilom. U nekoliko navrata, golman Dinamo Zagreba je svojim intervencijama ostavio svoj timna prvenstvu i dobro iznervirao igrače Brazila.
Još jednom, Livaković je privukao pažnju ljubitelja fudbala širom sveta. Pre toga, hrvatski golman je postao treći čuvar mreže u istoriji Mundijala koji je odbranio tri penala na jednom susretu i tako je pomogao Hrvatskoj da preskoči Japan i da se plasira u četvrtfinale.
Ko je Dominik Livaković?
Livaković je rođen u Zadru, ima 27 godina, i predstavlja "sete Dinama" i od početka karijere je na Maksimiru. Prvi put je privukao ozbiljnije pažnju 2018. godine, kada ga je kao rezervnog golmana Hrvatske s tribina bodrila majka Manuela, bliska rođaka legendarnog jugoslovenskog fudbalera i jednog od najboljih golgetera u istoriji OFK Beograda Josipa Skoblara. I njeno devojačko prezime je Skoblar. Pre nego što se udala za bivšeg državnog službenika Zdravka Livakovića i s njim dobila sina Dominika.
Karijera
Livaković je prošao sve mlađe reprezentativne selekcije, a za prvi tim Vatrenih odigrao je 38 mečeva. U nacionalnom timu je bio i 2018. godine kada je Hrvatska osvojila srebrnu medalju. O kakvom je golmanu reč vidi se i po tome što je na meču sa Brazilom imao više intervencija nego golman Alison tokom celog turnira. Golman Vatrenih je u najmanje 8 navrata sačuvao gol hrvatske, dok je Alison do sada to radio 5 puta.
Livakovic fez mais defesas contra o Brasil (8) do que Alisson em TODA a Copa do Mundo (5) 🤯 pic.twitter.com/7HZJswvMwR— Curiosidades Brasil (@CuriosidadesBRL) December 9, 2022
Trenutni ugovor
Ono što je sigurno, Livaković je privukao pažnju fudbalskih velikana. Njegov ugovor sa Dinamom ističe u junu 2024. godine, a trenutno, njegov vrednost iznosi oko 8.5 miliona evra. naravno, ovo je trenutno cena, pošto ce posle Svetskog prvenstva sigurno biti višestruka veća, posebno ako bude proglašen za najboljeg golmana turnira.
Video: Ušli smo u hotelsku sobu Ivane Knol: Pričala o konkurentkinjama Adrijani Limi, Alesandri Ambrozio...
(Telegraf.rs)
Video: Gde su to otišli Kenan i Bolomboj posle finala Kupa?
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Nesa
BRAVO MAJSTORE
Podelite komentar
Mrki
Brazil do sada nije imao ozbiljnog protivnika, i to su svi ignorisali. Prva iole ozbiljnija ekipa i paf...
Podelite komentar
Duca
Svaka čast majstore.
Podelite komentar