
Golčina sezone nam stiže iz Francuske! Makazice fudbalera Marselja i magičan het-trik za svačije oči
Au, kakav smo gol danas videli u francuskoj Ligi 1! Slobodno možemo da kažemo - pogodak čitave sezone je postigao fudbaler Olimpija iz Marselja, Amin Giri, koji je izveo fenomenalne makazice u potpunosti u sopstvenoj režiji nakon što je namestio loptu u pobedi svog tima nad Brestom - 4:1 (3:1).
Da stvar bude dodatno luđa, Giri je na kraju uspeo da ostvari het-trik, koji je kompletirao početkom drugog poluvremena, ali jednostavno o tom pogotku tik pred poluvreme će se pričati.
Primio je Giri loptu od Grinvuda u 45. minutu negde na oko 11 metara, namestio je loptu i podigao je uvis, a onda se okrenuo oko ose i spakovao makazice u gornji desni ćošak mreže.
Majstorski. Magično. Ludački dobro!
Biće ovo sigurno kandidat za čuvenog "Puškaša", ali i za gol čitave sezone u francuskoj Ligi 1. Malo ko će i moći da mu parira, ovo je jednostavno fudbalski masterklas.
Prethodno je Giri doneo i prednost Olimpiku iz Marselja u 8. minutu na asistenciju Luisa Enrikea, dok je Brest nakratko uspeo da se trgne pogotkom i izjednačenjem preko Sime u 25. minutu.
Domaće je u prednost, pre pomenutog gola Girija, uspeo da vrati Mejson Grinvud na asistenciju Rabioa u 37. minutu, dok je Alžirac svoj treći gol na današnjem meču postigao u 63. minutu, kada je postavio i konačan rezultat utakmice.
Posle nove pobede, Marselj se ponovo vratio na drugo mesto francuske Lige 1 sa 58 osvojenih bodova, pa ima dva više od Lila, tri više od Monaka i četiri više od Liona, Nice i Strazbura.
Sa druge strane, Brest je smešten u samoj sredini tabele, na 9. mesto sa 44 boda.
(Telegraf.rs)
Video: Upoznajte Ognjena Ugrešića (18) junaka pobede Partizana protiv Radničkog: "Ispunio sam svoj san"
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Giri
ili Guiri (Gouiri)
Podelite komentar