
Najluđa utakmica godine! Junajted gubio 4:2 u produžetku, pa u 120. minutu pobedio 5:4 za polufinale LE
Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u polufinale Lige Evrope, pošto su u revanš meču četvrtfinala savladali ekipu Olimpika iz Liona sa 5:4, posle produžetaka!
Kakvu ludnicu smo imali priliku da gledamo u Mančesteru! Nakon regularnih 90. minuta, rezultat je bio 2:2, odnosno ukupnih 4:4, a potom je u produžecima viđena prava ludnica, i čak pet golova u produžecima!
Gubio je Mančester 4:2 sa igračem više u produžecima, ali je viđeno ono što niko nije očekivao.
Heroj Đavola je Hari Megvajer, koji je u 120. minutu postigao gol za 5:4, i ispostavilo se, ogromnu pobedu.
Nakon 2:2 u prvom susretu u Lionu, Junajted je večeras na svom “Old Trafordu” u revanšu četvrtfinala ostavio sve bez daha, i to na najčudesniji način.
Englezi su već posle 45 minuta vodili sa 2:0 i činilo se da je pitanje pobednika rešeno. Prvo je Ugarte pogodio posle sjajne akcije Bruna Fernandeša i Garnaća, a zatim je Dalot u nadoknadi prvog poluvremena uz pomoć stative matirao golmana Liona za, činilo se, sigurnih 2:0.
U nastavku – potpuni kolaps Junajteda! Propustili su nekoliko velikih šansi da dotuku rivala, a onda ih je usledila surova kazna. Prvo je Tolisso smanjio na 2:1 u 71. minutu, da bi samo sedam minuta kasnije Taljafiko doneo izjednačenje – 2:2!
Produžeci? Prava noćna mora za domaće. Šerki i Lakazet su pogodili za ogromnih 2:4 u korist gostiju, i u tom momentu izgledalo je da je polufinale “u džepu” francuskog tima. U 110. minutu Šo je skrivio penal, a iskusni Lakazet je bio neumoljiv sa bele tačke.
A onda – fudbalsko čudo!
U završnici drugog produžetka Junajted je izveo ono što niko nije očekivao. U samo šest minuta su uspeli da postignu tri gola , a ceo stadion je proključao!
Prvo je u 114. minutu Bruno Fernandeš realizovao penal, koji je dosuđen posle gledanja VAR-a, a onda je u poslednjih dva minuta viđeno neviđeno.
Igrao se 120. minut, kada je Kobi Meino na asistenciju Kazemira maestralno pogodio dalji ugao, da bi samo minut kasnije, bila viđena erupcija.
Ponovo se Kazemiro našao u ulozi asistenta, a Hari Megvajer je bio egzekutor, i zatresao mrežu, za neverovatan preokret Junajteda i prolaz u polufinale!
U polufinalu, Mančester će igrati protiv Atletik Bilbaa, koji je prethodno eliminisao Rendžers sa 2:0.
(Telegraf.rs)
Video: Koreografija navijača Vardara tera suze na oči
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.