
Srđan Blagojević zabrinut posle pobede nad Novim Pazarom: "Samo čekam da vidim kako su povređeni igrači..."
Fudbaleri Partizana su slavili protiv Novog Pazara sa 3:2 u meču 27. kola Superlige Srbije. Crno-beli su imali veliku prednost na poluvremenu (2:0), ali su dopustili protivniku da se vrati u meč i unese dramu u poslednjih 10 minuta nakon gola Aleksandra Kovačevića (za 3:2). Na kraju, ipak su upisali pobedu.
Nakon meča se medijima obratio i trener Srđan Blagojević, kojem je ovo bio treći uzastopni trijumf na klupi Partizana. Trener crno-belih ističpe da je pobeda najvažnija kada se podvuče crta posle ove utakmice sa neugodnim protivnikom.
- Zadovoljni smo što smo pobedili. Dešavaju se očekivane stvari koje sam najavljivao, da će biti uspona i padova, da će biti oscilacija i da smo u takvoj situaciji. Najvažnije da smo pobedili, prvo poluvreme je bilo takvo da je izgledalo da neće biti problema kao što je bilo. Imali smo pad energije, samopouzdanja, ali bilo je tu i lepih stvari. Bilo je poprilično oscilacija od sjajnih akcija, pa do jako problematične defanzive. Mogli smo da vidimo sve i svašta i sve je to očekivano, nije iznenađenje. Potrudili smo se svakako. Dobro je što smo izvukli pobedu. Najveći utisak za mene su povrede koje su se desile i velika zabrinutost je kod mene, imamo Kup u sredu, imamo Čukarički, a tu su problemi i Jurčevića i Kalulua, Nikolića... Samo čekamo da vidimo koji je stepen i tom čini zabrinutim.
Drugo polvureme zbog promena se dogodio pad? Izlazak Nikolića i gubitak dubine, Kalulu kasnije. Delovalo je kao da su izmene uticale na to?
- Bile su iznuđene silom prilika, ne bih ulazio u dublju analizu. Mi smo prvo poluvreme dali dva gola, olako smo gubili lopte i ulazili u tranzicije. Možda se to potrošilo, drugo poluvreme je bilo malo više problematično. Najvažnije da smo pobedili, analiziraćemo ovu utakmicu i videćemo u kom su stanju fudbaleri.
Ističe Blagojević i šta je falilo u drugom poluvremenu.
- Ne mislim da je više grešaka bilo, bilo je drugo poluvreme jako dobrih iznošenja lopti od golmana. Tu je falio neki pas, neko konkretnije rešenje. Bilo je izgubljenih lopti, nije mi se svidela igra u niskoj zoni. Prolazili su u nekim momentima neki gol, moramo na drugi način da funkcionišemo. To je ono što sam najavljivao da će biti uspona i padova, naše je da radimo i da sakupimo što više bodova. Da gradimo nešto što bi rekli da je uspeh.
Čak i uprkos oscilacijama, on kaže da je sve to samo jedan proces.
- To je sve proces, imamo dizbalansa u nekim momentima. Neko odigra jako dobro, neko dođe do pada. Još se tražimo i druge ekipe imaju svoj kvalitet koji uspeju da nametnu kao što je to uradio Novi Pazar. Tako da... Razlike između ekipa nisu toliko velike i normalno je to da ima oscilacija. Naše je da radimo, da smanjimo to i da držimo konstantu koja bi išla u principu kada se gleda na duže staze nekom uzlaznom linijom.
Na kraju, upitan je o povredama u ekipi, ali kaže da je to sastavni deo sporta...
- Povrede su sastavni deo, može da se ne povređuje ako nema treninga i nema utakmica. Sve ekipe na svetu, ako uzmete Premijer liga i pogledate roster i vidite povređene igrače koje imaju najbolje ekipe u Evropi i daleko brojnije i kvalitetnije osoblje u svakom smislu. Imaju takve probleme, normalno je da se i mi suočavamo. Trudimo se da rziik sa strane trenažnog procesa bude što manji i da to predupredimo, ali to je sastavim deo sporta.
(Telegraf.rs)
Video: Ovo je naučio od Jokića: Huančo vikao na srpskom i cepao mreže poslednji na treningu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.