Jedan od najvećih bisera Zvezde i Srbije menja selekciju: Selektor otkrio situaciju oko Vasilija Kostova

D. U.
D. U.    
Čitanje: oko 2 min.
  • 0

Crvena zvezda u svojim redovima u generaciji koja ima 17 i 18 godina ima nekoliko bisera. Jedan od njih je već zasijao, a to je Andrija Maksimović, koji već uveliko igra u prvom timu Zvezde, a debitovao je i za reprezentaciju Srbije.

Njegovim stopama ide i Vasilije Kostov, koji je godinu dana mlađi, a koji je predvodnik generacije srpskih fudbalera rođenih 2008. godine.

Kostov je kapiten kadetske reprezentacije i njen najbolji fudbaler, i uspešno je kadete odveo do plasmana u drugi krug kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, ali sudeći po rečima selektora za fudbalere Srbije do 17 godina Radoslava Bataka, Kostova više nećemo gledati sa kadetima.

Kako je Batak rekao u intervjuu za Sportal, gde je pričao povodom odlučujućih kvalifikacije koje su na programu od 19. do Kostov će u dogovoru sa Aleksandrom Lukovićem, selektorom reprezentacije do 19 godina, biti prekomandovan i igraće za sa starijim igračima.

- Imamo u glavi imena od 24 igrača i tri golmana koje planiramo da vodimo u Portugal, a pre toga ćemo otkloniti neke nedoumice oko sastava u utakmici sa reprezentacijom Slovenije, koja se igra 6. marta. Očekujem od svih pojedinaca da daju svoj doprinos i maksimum i da budu u službi reprezentacije tokom ovih kvalifikacija. Za sada su skoro svi igrači zdravi, sem Edvarda Ibrović Flečera i Džona Zečevića. Pratimo njihovu formu kada nastupaju za svoje klubove. Što se tiče Kostova, on će igrati za stariju selekciju kod selektora Aleksandra Lukovića - otkrio je Batak.

Ovo će nesumnjivo biti podstrek i nagrada Kostovu za sjajne partije i u klubu i u reprezentaciji, ali i za selektora Radoslava Bataka, jer je dao doprinos da biser srpskog fudbala napreduje i dođe korak bliže A timu, što je ujedno i glavni cilj trenera mlađih kategorija.

Sa druge strane, ono što može da bude problem za Bataka, jeste i to što ostaje bez najboljeg igrača i kapitena u odlučujućim bitkama za EURO, i to u "grupi smrti", gde samo jedan prolazi dalje, a rivali su Portugal (domaćin), Holandija i Mađarska.

Ipak, u isto vreme i omladinci igraju identične kvalifikacije, pa prednost u toj situaciji imaju starije selekcije.

(Telegraf.rs)

Video: Intervju sa selektorom U 17 reprezentacije Srbije Radoslavom Batakom

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA