Blagojević posle boda: "Nije lako biti igrač i navijač Partizana... Koliko god meni bilo neprijatno da kažem"

S. T.
S. T.    ≫   
Čitanje: oko 3 min.
  • 2

Uzbudčjiv 175. večiti derbi između Crvene zvezde i Partizana završen je rezultatom 3:3, čime su crveno-beli ostali na +21 u odnosu na najvećeg rivala na tabeli Superlige Srbije.

Trener Partizana, Srđan Blagojević je na konferenciji za medije istakao da je zahvalan kako su njegovi igrači danas izgarali na terenu.

- Prvo bih pohvalio atmosferu, mislim da je bila dobra i korektna sa obe strane, obaveza svih nas je da čuvamo derbi, da čuvamo imidž, mislim da je sve to bilo korektno. Velika borba, na kraju smo mi izvukli bod protiv stvarno jako dobre ekipe Zvezde, to pokazuje i stanje na tabeli, šta su pokazali u prethodnom periodu. Pohvaliću moje igrače za borbu, želju, disciplinu u igri. Mi smo se opredelili za zatvoreniju varijantu, da odbranimo kvalitete koje ima Zvezda, sačuvamo naše momente i sačekamo ih. Ne možemo da kažemo da slavimo bod, ali je ovo podstrek za ubuduće, nagrada za igrače za borbu. Već sledeća situacija je za nas, imamo meč za tri dana, to je Mladost iz Lučana, već o tome razmišljamo posle večeri.

Upitan je da prokomentariše da li Partizan treba da bude zadovoljan bodom večeras.

- Teoretski ne bi trebalo da bude, teoretski ako Partizan gledamo kroz prizmu imena, ne bi trebalo, ako promenimo perspektivu iz koje gledamo, ako shvatimo u kojoj je situaciji Partizan, možemo da kažemo da je osvojiti bod protiv ovakve Zvezde, koliko god bilo neprijatno meni ili navijaču Partizana da kažem je veliko, ne slavimo bod, prihvatamo ga kao jedan bod i već je zahtev da ne razmišljamo, nego da se spremimo za Mladost.

Zatim je upitan da li je ovo po njegovom mišljenju najbolja igra Partizana od kako je on tu.

- Ne mislim, kada bih pričao da mi se svideo momenat iz prvog poluvremena Spartaka, rekli bi da sam lud. Gledamo različito na to šta je dobro, a šta nije. Pokušavam da gledam šta je dobro urađeno, a ne kako je završeno. Tako analiziram svaku utakmicu. Danas smo igrali defanzivnije, što se tiče igre, to je nešto što bih ja voleo da je drugačije, ali Zvezda je jak tim, u nekim segmentima nam to nisu dozvolili. Za tu strategiju smo sada protiv Zvezde spremni. Ne znam šta bih odgovorio.

Crno-beli su imali plan B sa taktikom, a Blagojević se zapitao kako je to sve "procurilo" i u medije...

- Ja se pitam kako je procurelo, ali verujem da ste vi novinari snalažljivi. Već smo razmišljali, vežbali cele nedelje, kažem opet, imajući u vidu potrošnju koja je bila na derbiju i činjenicu da imamo u sredu opet, igrački kadar sa takvim karakteristikama kakav jeste, sve to kad smo sabrali smo se opredelili za ovakvu varijantu.

Bilo je najava da bi Zvezda mogla ubedljivo da slavi večeras, a kako je rekao Blagojević sve je to legitimno i to je bio dodatni motiv.

- Ja sam u najavi rekao da je legitimo na Zvezda želi ubedljivu pobedu protiv Partizana i iskoristi svoju moć, kao što je legitimno sa naše strane da iskoristimo potcenjenost iz prethodnih dana. To je motivisalo naše igrače. Zahvalio bih se našim navijačima koji su došli u velikom broju, kao i u tri, četiri prethodne utakmice, pokazali su podršku veliku. Svestan sam situacije u kojoj je Partizan, nije biti lako biti igrač, biti u stručnom štabu, rukovodstvu, ali nije lako biti ni navijač. Mislim da su navijači Partizana na južnoj tribini pokazali koliko vole klub i koliko žele da ih podrže, u sredu je još teže pokazati da si navijač, da dođu da podrže momke, na radni dan u 18h u sredu, da nas podrže i da nam pomognu.

Bilo je promena posle poluvremena, istakao je Blagojević i zbog čega.

- Pa generalno nismo znali ko će igrati na kom boku, mi to nismo znali, računali smo na sve varijante, ali Zvezda zna se da je jaka između linija, da su tu jako dobri, fizički su moćni i imajući to u vidu, mi smo se odlučili da igramo sa iskakanjima u međuprostoru. Ne mali faktor je to što u sredu igramo utakmicu i potrebna je svežina, sve to kad smo sabrali smo doneli odluku. U startu smo imali plan B koji smo upotrebili ulaskom Takija i Natha, krenuli na nešto drugo i ofanzivnije što se na kraju isplatilo.

(Telegraf.rs)

Video: Delije držale govor igračima posle 3:3 u 175. večitom derbiju

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • нибрС

    22. februar 2025 | 20:00

    Ти ниси био ни играч а ниси ни навијач Партизана… Одлазиш заједно са овом издајничком управом…

  • Mire

    22. februar 2025 | 20:55

    Bravo majstore ! Podigao si tim iz pepela . Bravo i za tebe ali i za upravu . Da nije vas do sada bi bili bankrot .

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA