FK Partizan - FK Čukarički Foto: MN Press/Marko Metlaš

Uživo Partizan - Čukarički: Preokret! Crno-beli poveli protiv Brđana za delirijum na tribinama!

≫
  • 0

Činjenice

• Derbi utakmicu 13. kola Superlige Srbije pratimo sa stadiona u Humskoj, dge će Partizan ugostiti Čukarički sa početkom u 15:55.
  • Ovo je prva utakmica na domaćem terenu za crno-bele od dolaska novog rukovodstva.
  • Na tribinama se očekuje veliki broj navijača, a povratak su najavili i oni najvatreniji Grobari.
  • Partizan je peti na tabeli sa 20 bodova, dok Čukarički na šestom mestu uz dva meča više ima i bod manje.
  • Glavni arbitar meča je Milan Ilić.

Uživo

Najnovije
17:34

73' Odlična šansa Čuke!

Miladinović je mogao doći do pogotka u šesnaestercu, kada je driblingom u 73. minutu meča izbacio jednog defanzivca i uputio udarac, koji je ipak bio neprecizan.

17:32

69' Izmene u redovima Čukaričkog

Čukarički pravi dve izmene, pa tako umesto Tufegdžića ulazi Cionis, dok umesto Cvetkovića ulazi Tedić.

17:27

65' GOOOOOL! PARTIZAN VODI!

Nakon prvog gola Čukaričkog Partizan je uspeo da se vrati u utakmicu, prvo golom iz penala Bibarsa Natha, a onda posle i golom Aleksandra Filipovića.

On je postigao gol glavom nakon centaršuta Maria Jurčevića u kontranapadu Partizana.

17:25

63' Ponovo Tufegdžić

Odlična prodor Ivanovića po desnoj strani, lopta je išla po zemlji i došla do izvanrednog Tufegdžića, ali je udarac bio preslab i lako je to sprečio golman Jovanović.

17:23

60' Povreda u redovima Čuke

Utakmica je na kratko prekinuta zbog male povrede Uroša Miladinovića, ali vrlo brzo se sve vratilo u normalu.

17:18

57' Odlična šansa za Brđane!

Izvanredni Tufegdžić, koji preti tokom cele utakmice, sada je ozbiljno zapretio golu Aleksandra Jovanovića.

Ipak, odbrana Jovanovića je bila bolja, ali ovo će biti zapamćeno kao jedna dobra šansa.

17:16

54' NATHOOO!

Bibars Natho doneo je izjednačenje Partizanu sa bele tačke nakon što je penal skrivio Miladin Stevanović, koji je kasnije zaradio žutu kartu.

Đorđe Jovanović je bio fauliran, a golman Nikola Mirković skočio je na suprotnu stranu u odnosu na onu gde je loptu plasirao ishusni Izraelac.

17:14

52' Penal za Partizan!

Partizan će moći da dođe do pogotka sa penala nakon što je Kalulu centrirao, a onda faul napravio Stevanović.

17:09

Napravljeno je nekoliko promena

Umesto Nikolića ušao je Jovanović za Čukarički.

Na drugoj strani je umesto Kovača ušao Zahid.

16:46

45'+1 Stativa Čuke!

Čukarički napada... Au! Bilo je blizu! Čukarički je uspeo da pogodi stativu i na kraju osvoji korner.

Srećom po crno-bele, sve je prošlo bez uspeha, nekako su se odbranili.

16:45

Selektor na utakmici!

16:44

Mijatović i Ostoja Mijailović rame uz rame bodre crno-bele u Humskoj

16:43

43' Partizan sve opasniji!

Crno-beli sve jače napadaju ka golu, pa je tako Mario Jurčević fantastičnim prodorom, a onda i šutem ozbiljno zapretio.

Međutim nova dobra reakcija odbrane i od svega je bio korner za Partizan.

Posle izvođenja istok, Zubairu je ponovo napravio faul nad golmanom.

16:41

41' Zubairu napada!

Opasan napad Partizana, izuzetan pas i kontranapad, ali Zubairu nije uspeo da zatrese mrežu.

Na kraju će biti korner, ali nakon ubacivanja loptu u šesnaesterac Zubairu pravi faul na golmanu.

16:37

37' Korner za Partizan

Natho je izveo korner, loptu je ubacio u šesnaesterac, ali ni ovde nije bilo previše uspeha, Stanković je loptu izbacio u aut.

16:36

35' Korner za Čukarički

Čukarički je centrirao loptu u šesnaesterac, ali ona nije otišla predaleko, Arijaga je odlično reagovao.

16:33

30' Žuti karton

Igrač Partizana Mihajlo Ilić zaradio je žutu kartu u momentu kada je napravio loš faul nad Cvetkovićem.

16:29

27' Slobodan udarac za Partizan

Bibras Natho je fauliran na ivici šesnaesterca sa leve strane i tako je Partizan dobio slobodan udarac.

Pored lopte su bili Kervin Arijaga i Natho, međutim tamnoputi fudbaler je šutirao na gol i promašio za nekoliko metara.

16:25

25' Gol Čuke!

Mihajlo Cvetković je postigao pogodak na asistenciju Tufegdžića, koji je fantastičnim prodorom po desnoj strani i driblingom izbacio protivnika.

16:23

23' Opasan napad Čukaričkog

Pas u prostor dobio je Ivanović sa preko pola terena, srećom po crno-bele Jovanović je izašao na tu loptu i sprečio potencijalni gol.

16:20

20' Slobodan udarac Čukaričkog

Slobodan udarac ubačen u šesnaesterac, ali lopta izlazi napolje.

Ipak, novi centaršut sa desne strane i Cvetković na kraju dolazi do lopte, ali gubi balans i lopta koju je uputio ka golu ide daleko od prečke.

Još jedna loša defanzivna reakcija za crno-bele.

16:14

Scena kakvu godinama nismo videli na utakmicama Partizana

16:13

13' Ne dešava se puno

Od prethodnog uzbuđenja bilo je nekoliko prekida i lakih faulova, ali ništa značajnije se nije desilo.

16:08

9' Dosta sreće za Partizan

Docić je uputio odličan centaršut, lopta je došla do Đorđa Ivanovića, ali je sudija svirao ofsajd, koji zaista jeste bio.

16:04

4' Prva neprijatnost za crno-bele

Odbrana je posustala na trenutak, zbog čega je Ivanović iz Čukaričkog uspeo da dođe do gola, ali na kraju nisu uspeli ozbiljnije da zaprete golmanu Jovanoviću.

Biće korner na kraju.

16:03

3' Zubairu!

Fantastični Zubairu radi odličan posao u fazi odbrane i krade loptu, a nakon toga Partizan nastavlja intenzivne napade koji se dešavaju od samog starta utakmice.

16:00

Šalovi uvis i himna: Prelepa slika koja dugo nije viđena!

15:42

Izvanredna akcija za Partizan!

15:41

Saša Ilić stigao u Humsku: Legenda crno-belih specijalni gost na meču protiv Čuke

Startne postave

Partizan (4-2-3-1): Jovanović – Filipović, Ilić, Arijaga, Jurčević – Ovusu, Kovač – Zubairu, Natho, Kalulu – Nikolić.

Čukarički (4-2-3-1): Mirković – Stanković, Stevanović, Jovanović, Miloš Cvetković – Sisoko, Docić – Tufegdžić, Miladinović, Ivanović – Mihajlo Cvetković

14:45

Dobrodošli u lajv blog!

Odavno jedna utakmica Partizana u Superligi nije privlačila ovoliko pažnje kao ova. Očekuje se dobra popunjenost stadiona, a Grobari će biti na svojoj matičnoj tribini.