FK Partizan Foto: Ivica Veselinov / MN Press

Neviđena ludnica u Pazaru, sedam golova i Partizanov preokret po dolasku Ljajića u klub

≫
  • 13

Bilo je teško za Partizan, bilo je povuci potegni, ali je na kraju pobeda upisana i to će se brojati. Novi Pazar je bio vrlo tvrd rival na Gradskom stadionu, vodio je čak sa dva gola razlike, ali je na kraju poklekao i izgubio od beogradskog tima - 4:3.

Meč je odigran pred sablasno praznim tribinama usled kazne za domaći tim nakon lope organizacije meča protiv Radničkog iz Kragujevca. A bez problema nije moglo ni u ovom okršaju...

Već u petom minutu sudija Miloš Milanović je prekinuo igru usled snažnih detonacija koje su se začule izvan stadiona, a kasnije se ispostavilo da su zaista domaći navijači probali da prekinu duel i uđu na stadion. Pojavili su se snimci na kojima se vidi kako su policiju zasuli kamenicama i topovskim udarima.

Nakon što je okršaj nastavljen u sedmom minutu crno-beli su pokušavali da preuzmu inicijativu, ali im to nije baš polazilo za nogom. I već u 16. minutu Aleksandar Jovanović je vadio loptu iz svoje mreže.

Neshvatljivo je kako je Uroš Đurđanović ostao sam kao duh u kaznenom prostoru posle pasa Aleksandra Mesarovića, mogao je da pita golmana gde da gađa i pogodio za veliko slavlje.

Utisci se još nisu ni slegli, a na semaforu je već pisalo 2:0. Igrao se 22. minut kada je Almedin Ziljkić progirao dete Partizana Dragana Bojata, a on udarcem u bliži ugao savladao Aleksandra Jovanovića.

Dva minuta pre gola je Đorđe Jovanović umesto da krene ka golu upropastio šansu tako što je dodao Bibarsu Nathu, međutim crno-beli su nekako pronašli snage u završnici prvog poluvremena i vratili se u meč.

Najpre je u 38. minutu Bibars Natho u dva navrata propustio da savlada Popovića, ali je na pravom mestu u pravo vreme bio Ibrahim Zubairu, pa je odradio lakši deo posla i pogodio za 2:1.

Samo četiri minuta kasnije na semaforu je pisalo i 2:2, a strelac je bio Stefan Kovač. Bio je to verovatno i najlepši potez na meču, pošto je loptu poslao u golmanov donji levi ugao sa ivice kaznenog prostora.

Pazar je i pored svega preuzeo inicijativu na početku drugog poluvremena i konstantno je bio u posedu lopte. Nije bilo mnogo šansi pred Jovanovićem, a crno-beli su u tim trenucima pretili u kontra-napadima. Kalulu je dva puta bio opasan, jednom je gađao pored gola.

U 75. minutu usledio je totalni preokret, a strelac je bio Ibrahim Zubairu po drugi put nakon izvrsnog pasa Natha. Bivši igrač Jedinstva sa Uba je uspeo da prođe pored golmana i pogodi praznu mrežu.

Nije se tu predavao Pazar, a na novi gol čekali smo svega devet minuta. I opet je priča bila slična kao u prvom poluvrmenu, loša defanziva Partizana i neshavtljivo kako je Đuranović bio u poziciji da lagano ubaci loptu u mrežu.

Domaćin je čini se više hteo pobedu u završnici, napadao, Đuranović je zamalo propustio da dođe do het-trika, a onda je usledila kazna.

Magičan pas je poslao Gajas Zahid, lopta je pala tačno pred Kovača koji se ubacivao, a on je samo prebacio Popovića i postavio konačnih 4:3 za Partizan.

Partizan je posle ove pobede skočio na četvrto mesto na tabeli sa 20 bodova uz dva meča manje od Mladost i Čukaričkog koji imaju 25 i 24 boda. Zvezda je prva sa 31 bodom iz jedanaest utakmica, dok je Novi Pazar ostao jedanaesti na tabeli sa 14 bodova.

Najnovije
14:42

Novi Pazar - Partizan 3:4 (Đuranović 16', 84', Bojat 22' - Zubairu 38', 75' Kovač 42', 90+3')

17:54

90+3' (3:4) Goooool! Kovač drugi put.

Partizan pogađa i verovatno dolazi do pobede! Kovač je strelac posle odličnog pasa Zahida.

Minut kasnije sudija svira kraj!

17:51

90+1' Umalo i het-trik Đuranovića!

Izblokirao ga je Arijaga u izglednoj poziciji!

17:51

90' Četiri minuta nadoknade

Nema još mnogo vremena.

17:48

87' Pazar ide po pobedu...

Napada domaćin, Ljajić je probao iz daljine. Sviić je poslao i Oparu na teren umesto Islamovića.

17:45

84' (3:3) Goooool! Pazar je ponovo u egalu!

Još jednom loša reakcija odbrane Partizana i Uroš Đuranović je uspeo da pogodi drugi put na meču!

17:41

81' Zahid menja Natha

Izraelac izlazi, ulazi Norvežanin.

Bojat je dobio žuti karton.

17:39

78' Korner za Pazar, moraće da se otvore sada

Miletić je pronašao saigrača centaršutem, ali je potom on i izblokiran, pa je posle kornera otklonjena opasnost.

17:36

75' (2:3) Goooool! Zubairu za totalni preokret!

Evo gola konačno! Zubairu je strelac, ali pre potvrde VAR provera.

Crno-belima je potvrđen pogodak, a utisak je da je golman Popović mogao bolje, pošto mu je rival proturio loptu i pogodio na praznu mrežu.

17:31

69' Menja Milošević

U 63. je Sivić ubacio Stojanovića umesto Ziljkića, a sada Kalulu i Jovanović ustupaju mesta Paku Fureru i Nikolić.

17:26

66' Novi faul Ovusua, mora biti oprezniji jer ima karton

Pokupio je vezista rivala u duelu, ali je prošao bez javne opomene.

17:22

61' Žuti karton za Ovusua

Dobio je igrač Partizana javnu opomenu zbog igranja rukom, a Ovusu je potom tražio VAR... Naravno, za ovu situaciju on ne može da se gleda...

Tri mintua ranije je i Natho požuteo.

17:20

58' Kalulu preti, slabo pored gola

Još jedna kontra, ali opet bez uspeha. Ovog puta je upućen šut pored stative.

Na drugoj strani ubrzo je upućen šut visoko iznad prečke, a Đorđe Jovanović je potom mogao takođe da pripreti.

17:14

55' Opasan kontra napad gostiju, samo korner

Kalulu i Jovanović su išli na dva defanzivca Pazara, ali je od svega srpski napadač samo korner iznudio, a posle njega nije bilo opasnosti.

17:13

53' Napada Pazar konstantno!

Nekloliko puta su već bili u kaznenom prostoru u nastavku, a solidnu šansu je propustio Ljajić opet posle kornera.

17:09

49' Ljajić preti Partizanu

Udarac Adema ipak je lako ukrotio golman Jovanović.

17:05

46' Promene na obe strane pred početak nastavka

Arijaga menja Mujakića u timu Partizana, Vidaković menja Kovačevića u timu Pazara.

16:47

45' Dva minuta nadoknade, Mesarović je bio u prilici

Najpre je u izblokiran asistent za prvi gol, zatim je Islamović posle kornera bio u izglednoj poziciji, ali nije pogodio. Minut pre kornera žuti karton je dobio Zubairu.

To je to u prvom delu meča.

16:43

42' (2:2) Goooool! Kovač prelepo pogađa!

Kružili su oko peterca, pa kaznenog prostora crn0-beli, na kraju je loptu dobio Kovač i prelepo je pogodio sa ivice kaznenog prostora!

16:42

40' Popović sačuvao vođstvo Pazara!

Zubairu je povukao loptu zajedno sa Kaluluom, najbolje rešenje je bio pas za Natha, koji je gađao u okvir, ali je golman to odbio u korner.

16:40

38' (2:1) Goooool! Zubairu posle nekoliko odbitaka pogađa!

Stiže odgovor gostiju! Natho je dva puta pokušavao neposredno ispred Popovića, ali se lopta na kraju odbila do Zubairua koji je smanjio minus.

16:38

37' Žuti za Jovanovića

Prvi upisani igrač i u redovima Partizana je napadač Đorđe.

16:34

32' Opasan šut Bačkulje

Posle prekida glavom je gađao preko. Dva gola je ove sezone već dao na ovakav način.

16:29

28' Nathov udarac preslab

Centaršut dobar, ali je Izraelac slabo gađao u Stefana Popovića.

16:27

25' Prvi karton na meču, Nemanja Miletić

Imao je minut ranije udarac Natho koji je izblokiran, a sada je bivši fudbaler Partizana požuteo.

16:24

22' (2:0) Goooool! Pazar vodi sa 2:0

Dobio je Partizan još jedan šamar! Klinac crno-belih i momak koji je prošao mlađe selekcije Partizana Dragan Bojat je strelac. Gađao je bliži ugao untuar šesnaesterca i pogodio pored golmana Jovanovića.

16:22

20' Kakav potez Đorđa Jovanovića...

Mogao je napadač da krene ka golu, imao je otvoren pogled, ali... Odlučio je da uputi pas ka Nathu i sve je propalo.

16:18

16' (1:0) Goooool! Pazar vodi!

Užasna reakcija odbrane crno-belih, kao što je često bio i slučaj ove sezone! Strelac je Uroš Đuranović, koji je imao sve vreme sveta da se namesti u kaznenom prostoru posle pasa Mesarovića. Aleksandar Jovanović je bio nemoćan.

16:16

Ovako izgledaju prazne tribine usled kazne

Pazar i Partizan igraju u sumornoj atmosferi...

16:15

12' Detonacije se opet začule, Partizan pokušava da iskontroliše posed

Ovog puta nije bilo prekida.

Crno-beli pokušavaju da iskontrolišu posed, za sada im delimično uspeva.

16:09

7' Okršaj nastavljen

Sudija Milanović je nakratko prekinuo duel, ali je potom i dozvolio da se susret nastavi.

16:07

5' Detonacije se čuju van stadiona, meč prekinut

Zaglušujuća buka je prekinula meč i nekoliko detonacija van stadiona. Najverovatnije su u pitanju topovski udari i vatromet.

Podsetimo da je par dana pred meča održan protest navijača Pazara zbog kazne koja im je dodeljena i praznih tribina. Oni su se sastali i sa igračima i tražili da se meč ne igra.

16:07

4' Prvi opasan napad!

Đorđe Jovanović je bio ispred kaznenog prostora, ali je zaustavljen u prodoru.