Kakva noć za Lionela Mesija: Tri gola i dve asistencije u istorijskom trijumfu Argentine

M. M.
M. M.

Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Kakva noć za Lionela Mesija! Na dan kada je prvi put zaigrao fudbal u seniorskoj konkurenciji i debitovao za Barselonu tog 16. oktobra 2004. godine, najboji argentoinski fudbaler ikada odigrao je meč za pamćenje i sa tri gola i dve asistencije srušio Boliviju u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo - 6:0 (3:0)!

Mesi je postigao svoj 10. het-trik u dresu nacionalnom tima, dok je istovremeno pretekao Iranca Alija Daeija na listi najboljih strelaca u dresu reprezentacije.

Leo je stigao do brojke od 110 golova za Gaučose na 189 utakmica, uz podsećanje da je prvi pogodak postigao davnog 3. januara 2006. godine na utakmici sa Hrvatskom. Daei je ostao na 109, a na prvom mestu je Kristijano Ronaldo sa 132 gola.

Lionel Mesi Foto: AP/Tanjug

Mesi je utakmicu otvorio golom u 19. minutu, da bi do polovremena usledile dve asistencije za Lautara Martineza u 43. i Hulijana Alvareza u 45+3. minutu.

Almadin pogodak u 69. minutu bio je jedini u kom Mesi nije učesvovao, da bi as Intera iz Majamija u 84. i 86. minutu još jednom digao Monumental na noge i naterao publiku da mu po ko zna koji put kliču.

Argentina je i dalje prva u kvalifikacionoj grupi i samo čudo može da ih ostavi bez Svetskog prvenstva posle ove istorijske pobede, najubedljivije u kvalifikacijama za Mundijal. Imaju 22 boda iz 10 utakmica, dok se na drugommestu nalazi Kolumbija sa tri boda manje.