Nemci odigrali "koliko im je trebalo" i dobili Bosnu, Mađari vodili, pa primili gol sa igračem više

S. J.
S. J.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od selekcije Nemačke sa 2:1, u okviru trećeg kola A divizije Lige nacija.

Činjenica je da su Nemci bili veliki favoriti pred ovaj susret, ali utisak nakon meča je da su odigrali koliko im je trebalo.

Poveli su gosti u 30. minutu, kada je Deniz Undav zatresao mrežu na asistenciju Virca. Samo dva minuta kasnije, mogao je i Klajndinst da se upiše u strelce, ali gol koji je postigao poništen je zbog ofsajda.

Ipak, već u 36. minutu, ponovo je Deniz Undav pogodio i duplirao prednost gostiju, posle asistencije Mitelštada. Malo je falilo Undavu u nastavku do het-trika, pošto je u 58. minutu pogodio, ali iz ofsajda, te je gol poništen.

Nadu domaćima uneo je Edin Džeko u 71. minutu, ali to je bio maksimum domaće selekcije, te je meč okončan sa 2:1.

Mađarska - Holandija Foto: Tanjug/AP

Najveće iznenađenje videli smo u Budimpešti, gde je Mađarska remizirala sa Holandijom 1:1.

Roland Salaj je doneo vođstvo domaćima u 32. minutu, dok je  Damfis izjednačio tek u 83. minutu, i to u momentu kada je njegov tim imao desetoricu na terenu, pošto je prethodno isključen Van Dajk.