Glazerova greška trasirala put Francuske ka pobedi: Belgija primila gol u prvom minutu, pa šokirala Italiju

S. I.
S. I.

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Dva meča u okviru A divizije Lige nacija odigrana su ovog četvrtka, a najbolje je od sve četiri selekcije prošla Francuska, koja je u Budimpešti bila bolja od Izraela 4:1.

Držao se nominalni domaćin u prvom poluvremenu i pored vrlo nespretno primeljenog gola u sedmom minutu, koji je bio delo Eduarda Kamavinge. Veliku grešku načinio je Omri Glazer...

Omri Gandelman je pogodio za poravnanje u 24, ali je u 28. Kristofer Enkunku vratio plus.

Dugo je to bio aktivan rezultat, ali je ona u završnici okršaja Mateo Genduzi uz Bredlija Barkolu postavio konačan rezultat, pa je Francuska sada na učinku od šest bodova.

Sedam ima Italija, koja je morala da ima i devet, ali je olako ispustila dva gola viška i na stadionu "Olimpiko" odigrala 2:2 sa Belgijom.

Andrea Kambjaso i prvom i Mateo Retegi u 24. minutu su trasirali put Azura ka trijufmu, ali je crveni karton Lorenca Pelegrinija u 38. sve poremetio. U 42. je Maksim De Kujper vratio tim u život.

Već u 61. je Leandro Trosar izjednačio, a do kraja meča su Đavoli tražili i penal, ali promene rezultata više nije bilo.