Promašaj koji će dugo da proganja Vlahovića: Mogao je da reši meč, umesto toga je usledila kazna

D. U.
D. U.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Fudbaleri Juventusa imali su kiks u 7. kolu Serije A, pošto su remizirali sa Kaljarijem na svom terenu sa 1:1.

Bila je Stara dama veliki favorit pre meča, i delovalo je da će doći do pobede, nakon penala koji je u 15. minutu u gol pretvorio Dušan Vlahović.

Imao je Vlahović veliku šansu u 78. minutu da sve reši, ali je promašio iz izuzetno povoljne situacije. Nakon jednog odbitka lopta mu se odbila idealno na levu nogu. Mogao je faktički da bira gde će šutirati, ali je to učinio neprecizno i propuštena je šansa da se reši meč.

I prema nekom nepisanom fudbalskom pravilu, usledila je kazna.

Kaljari je u 88. minutu dobio penal, koji je Razvan Marin pretvorio u gol.

Ostaje velika šteta i žal, jer je Vlahović nastavio sa sjajnom golgeterskom serijom, i sa nova dva gola bi nesumnjivo dodatno poraslo i njegovo samopouzdanje.

Međutim, pošto je poznato kakav je karakter i borac, sigurno je da ga ovaj promašaj neće poremetiti i da će samo da ga motiviše da dodatno nastavi da radi na treninzima i pruža još bolje partije.