Pavkov ušao u igru pred kraj, 15 sekundi kasnije makazicama iz mrtvog ugla pomogao Čuki da izbegne poraz

D. U.
D. U.

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Fudbaleri Radničkog 1923 i Čukaričkog remizirali su 1:1 u Gornjem Milanovcu u meču 11. kola Superlige.

Kragujevčani, koji zbog renoviranja svog stadiona igraju u Milanovcu, poveli su golom Luke Stankovskog u 7. minutu, koji se najbolje snašao posle gužve u kaznenom prostoru.

Dugo su domaćini imali prednost, dok su gosti u drugom poluvremenu uspeli da poravnaju i to pred sam kraj meča.

Pogodak je postigao Slobodan Tedić, a veliku zaslugu za to snosi i Milan Pavkov.

Bivši fudbaler Crvene zvezde je bio "džoker" Čuke u pravom smislu. Ušao je u igru u 84. minutu, neposredno pre izvođenja prekida za Čukarički.

I odmah je napravio pometnju u kaznenom prostoru rivala.

Išao je na jednu loptu, koju domaći igrači nisu uspeli da izbiju daleko od gola. Golman je samo izboksovao i ona je otišla ka gol-aut liniji, nakon čega je Pavkov akrobatskim makazicam, iz mrtvog ugla umalo postigao gol. Jedan igrač Radničkog je izbacio loptu sa gol linije. Ona je došla do Vukašina Jovanovića, koji je centrirao na Tedića, koji je na drugoj strani spremno dočekao i glavom zatresao mrežu.