Megvajer "ukrao" bod u Portugalu: Porto vodio, pa u nadoknadi ostao bez pobede protiv jezivog Junajteda

S. J.
S. J.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Fudbaleri Mančester junajteda remizirali su su sa ekipom Portoa sa 3:3, u prvom kolu ligaške faze Lige Evrope.

Ovaj meč opravdao je ulogu derbija ovog kola, ali još jednom smo videli koliko je Junajted zapravo postao "kriminalna" ekipa.

Imali su "Đavoli" dva gola prednosti, a onda je usledio potpuni preokret, uz novi crveni karton Bruna Fernandeša u finišu meča.

Poveli su Đavoli u sedmom minutu, kada je Markus Rašford doneo prednost gostima, da bi samo 13 minuta kasnije, Razmus Hojlund duplirao vođstvo, upravo na dodavanje Rašforda.

Ipak, onda je usledilo ono što proganja Junajted već neko vreme, a to je loša odbrana, i preokret protivnika.

Smanjio je Pepe u 27. minutu, da bi svega sedam minuta kasnije, Ageouva poravnao posle asistencije Žoaa Marija.

Porto - Mančester junajted Foto: Tanjug/AP

Isti igrač pogodio je i u 50. minutu, i to na asistenciju strelca prvog gola, Pepea.

I baš kadaje delovalo da će Junajted izgubiti, na scenu je stupio igrač kojeg mnogi osporavaju - Hari Megvajer.

Skočio je Megvajer dobro posle kornera, i glavom poslao loptu uz samu stativu, te je Juanjted na kraju ipak uspeo da iščupa bod i to sa igračem manje.