Veliki bod Birmančevića i Sparte protiv Zvezdinog rivala, teška bruka Salcburga bez Terzića i Ratkova u timu

S. T.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Fudbaleri Štutgarta remizirali sa praškom Spartom, Brest deklasirao Salcburg

Fudbaleri Štutgarta, rivali Crvene zvezde u Ligi šampiona, remizirali su kod kuće sa praškom Spartom rezultatom 1:1 u meču drugog kola grupne faze Lige šampiona, dok je Brest kao gost deklasirao Salcburg (4:0).

Domaćin je u Štutgartu poveo već u 7. minutu. Maksimilan Mitelštat je centrirao, a Enco Milo poslao loptu u mrežu i tako nastavio golgetersku seriju. Francuskom vezisti ovo je bio treći gol na prethodne tri utakmice.

Gosti su izjednačili prelepim golom Finca Kana Kairinena u 32. minutu iz slobodnog udarca.

Štutgart je napadao u većem delu meča, ali nije uspeo da postigne pobedonosni gol.

Srpski reprezentativac Veljko Birmančević odigrao je ceo meč za Spartu.

Štutgart sad ima bod iz dva kola, a u petoj rundi Lige šampiona gostovaće Crvenoj zvezdi 27. novembra. Sparta ima četiri boda posle dva kola.

Debitant u Ligi šampiona, francuski Brest, deklasirao je Salcburg u Austriji, ostvario i drugu pobedu u prva dva kola Lige šampiona i tako najavio da bi mogao da bude najprijatnije iznenađenje grupne faze takmičenja.

Francuski klub je u Salcburgu poveo u 24. minutu, Ludovik Ažork je bio asistent, Abdala Sima strelac. Madi Kamara je golom u 66. minutu duplirao prednost gostiju, a Sima je u 71. minutu posle asistencije Iga Manjetija dao drugi gol na utakmici.

Konačan rezultat postavio je rezervista Matijas Pereira Laž u 75. minutu.

Aleksa Terzić i Petar Ratkov nisu bili u postavi Salcburga.

Brest ima maksimalnih šest poena, dok je Salcburg bez boda i gola posle dva odigrana meča.