Igraju sa Zvezdom u Ligi šampiona, a u prvenstvu ređaju samo pobede: PSV nastavio da "melje", Pivaš debitovao

S. J.
S. J.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Fudbaleri PSV-a savladali su ekipu Viljema II sa 2:0, u okviru sedmog kola holandske Eredivizije.

"Filipsovci" su tako nastavili sa perfektnim nizom, i iz sedam odigranih kola, imaju isto toliko pobeda, uz gol razliku 25:4.

Što se utakmice tiče, PSV je oba gola dao u drugih 45 minuta, a apsolutni junak bio je Rikardo Pepi, reprezentativac SAD-a.

Prvo je pogodio Pepi u 49. minutu na asistenciju Vermana, da bi potom i Karsdorp uposlio Amerikanca za gol, čime je Pepi postavio konačan rezultat.

Mladi srpski fudbaler, Miodrag Pivaš, upisao je debi za Viljem, kada je u prvom minutu sudijske nadoknade ušao u igru, i na terenu proveo šest minuta.

PSV je nakon ovog trijumfa na prvom mestu sa maksimalnih 21 bodom, dok je drugi AZ Alkmar, sa 16 bodova i mečom manje.

Sa druge strane, Viljem II je ostao na devetom mestu sa osam bodova.

Podsećanja radi, PSV će gostovati Zvezdi u Ligi šampiona 21. januara, a taj susret na programu je od 21.00.