Embape "proradio" i u dresu Reala: Madriđani u dva minuta umalo prosuli sve što su stekli protiv Alavesa

S. T.
S. T.

Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Fudbaleri Real Madrida uspeli su večeras da na svom terenu savladaju Alaves (3:2) u utakmici sedmog kola španske La Lige, mada se može reći da su do trijumfa mogli da d0đu i daleko lakše nego što to krajnji rezultat pokazuje.

Interesantno je da su Madriđani poveli u prvom minutu, tačnije 54. sekundi golom Lukasa Vaskeza.

Potom se u žurku "uključio" Kilijan Embape, koji je uspeo da zatrese mrežu u 40. minutu, dok je Rodrigo postigao poslednji, treći u 48. minutu po povratku sa odmora.

Mogao je Real vrlo lako sve da prospe na samom kraju utakmice, pošto je Alaves dao dva gola za manje od dva minuta. Strelci za klub iz Vitorije Gasteiz bili su Karlos Benavidez u 85. i Kike Garsija u 86. minutu.

Real je drugi na tabeli španske lige, ima 18 bodova. Alaves se nalazi na osmom mestu sa 10 bodova i sasvim je "miran" kada je borba za opstanak u pitanju.

Klub iz Madrida će u sledećem kolu gostovati gradskom rivalu Atletiku, dok će Alaves igrati protiv Hetafea.