Evo zašto ga zovu "Mesi sa Marakane": Pogledajte dodavanje mladog Zvezdinog bisera i gol Silasa za 2:0

S. G.
S. G.

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Fudbaleri Partizana dočekuju na svom terenu Crvenz zvezdu od 19 sati u 174. Večitom derbiju, a posle igranja rukom, i jedanaesterca, crveno-beli su poveli sa 1:0, a do poluvremena prednost su duplirali.

Naime, igrala se sudijska nadoknada prvog poluvremea.  A onda su odigrali crveno-beli na malom prostoru nekoliko dodavanja. U glavnoj ulozi je bio sedamnaestogodišnji fudbaler Andrija Maksimović. Potom, posle izblokiranog centaršuta, lopta je ponovo došla do Maksimovića, koji je odlično reagovao i  ostavio loptu Silasu koji je bio neumoljiv sa 16 metara.

Pogledajte dodavanje Maksimovića i gol Silasa za 2.0:

Inače, Maksimović igra na poziciji ofanzivnog veznog, a može da pokrije i poziciju krilnog napadača. Nedavno je igrao i u Ligi šampiona za omladince protiv Benfike, gde je postigao gol u porazu od 2:1.

On važi i za jednog od najvećih talenata Zvezde koje je klub sa Marakane iznedrio u poslednjoj deceniji.