Prštalo u Premijer ligi: Liverpul ubedljiv protiv Bornmuta, Totenhem posle preokreta bolji od Brentforda

L. I.
L. I.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Fudbaleri Liverpula ostvarili su pobedu u okviru 5. kola Premijer lige, pošto su na domaćem terenu savladali ekipu Bornmuta rezultatom 3:0.

Meč je loše počeo po igrače Arnea Slota, koji su u 4. minutu primili gol, pošto je mrežu Alisona pogodio Semenjo. Ipak, na intervenciju VAR sobe on je poništen, da bi nakon toga usledio "blickrig" u režiji Luisa Dijaza, koji je mrežu Bornmuta pogađao u 26. i 28. minutu.

Liverpul je do poluvremena uspeo da postigne još jedan gol preko Darvina Nunjeza u 37. minutu i to je ispostaviće se bio konačan rezultat susreta.

U nastavku su obe ekipe imale priliku da postignu još koji gol, ali su mreže ostale netaknute.

Vrednu pobedu zabeležila je i ekipa Totenhema, koja je na domaćem terenu posle preokreta savladala Brentford sa 3:1.

Goste je u vođstvo doveo Embeumo u prvom minutu, da bi Pevci izjednačili u osmom preko Solankea. Džonson je u 28. minutu u potpunosti preokrenuo rezultat, a Medison je u 85. minutu samo potvrdio pobedu.