Katastrofa i "potop" Sent Etjena: Nica dala osam golova i ispisala istoriju prvenstva Francuske

L. I.
L. I.

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Fudbaleri Nice  odigrali su istorijski meč i  pobedili Sent Etjen  sa 8:0 u 5. kolu Lige 1, a posle prvih 45 minuta domaći sastav vodio je sa ubedljivih 6:0.

Nica je do prednosti došla već u četvrtom minutu kada je sopstvenu mrežu pogodio Batubinsika. Samo tri minuta kasnije u strelce se upisao Endombele, da bi se do poluvremena u strelce upisali i  Čo, Gesand i Mukoko, koji je bio dvostruki strelac.

Vredi napomenuti da je Nica postala prvi klub u Francuskoj koji je u 21. veku uspeo da postigne čak šest golova za poluvreme.

Do kraja rezultatska katastrofa, Nica je upotpunila rezultatsku katastrofu svog rivala, a Diop i Rosario "spakovali" su još dva pogotka za konačnih 8:0.