Spektakl u Gelzenkirhenu: Šalke vodio sa 3:0, pa doživeo ubedljiv poraz!

L. I.
L. I.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Pravi spektakl viđen je u uvodnom meču 6. kola Cvajte, a snage su odmerili domaći Šalke i Darmštat. Tim iz Gelzenkirhena je posle prvih 45 minuta imao vođstvo od 3:1, da bi u nastavku usledio totalni preokret i pobeda gostiju rezultatom 5:3.

Mrežu Darmštata "otključao" je Moro iz slobodnog udarca, da bi u 34. precizan bio Sila, a potom i Šalenberg. Gosti su do poluvremena uspeli da smanje prednost sa penala u petom minutu nadoknade prvog dela, a precizan je bio Horbni.

U nastavku je viđen pravi spektakl, pošto je fudbaler gostiju Lidberg do 87. minuta postigao tri gola i u potpunosti preokrenuo rezultat, da bi tačku na susret stavio Serhio Lopes.

Posle šest kola Šalke zauzima 14. poziciju sa četiri boda, dok je Darmštat 13. sa bodom više.