Barselona šokirana u Monaku: Nedovoljna magija Jamala, Atletiko u svom stilu srušio Lajpcig!

L. I.
S. I. L. I.

≫
  • 0

Fudbaleri Barselone upisali su prvi poraz u sezoni i to u Ligi šampiona pošto je od njih u Kneževini uspešniji bio Monako sa 2:1 iskoristivši tako brojčanu prednost na terenu od desetog minuta, kada je direktan crveni karton dobio Erik Garsija.

Upravo je domaćin preuzeo inicijativu posle navedene situacije, a prvu šansu je u 15. minutu propustio da iskoristi Bril Embolo. Pa ipak, samo dva minuta kasnije videli smo promenu na semaforu.

Magnes Akliuš se uputio ka golu Ter Štegena i sam sve odradio savladavši Nemca. Barsa je bila u šoku, međutim trenutak inspiracije Lamina Jamala u 28. minutu ih je vratio u igru.

Embolo je minut ranije opet ostao bez viđenog gola, a u kontri je 17-godišnjak odlično reagovao i pronašao prostor na šesnaest metara od gola. Gađao je prizemno u bliži ugao i na semaforu je pisalo 1:1.

Novi gol Monaka u 35. minutu je poništen zbog ofsajd pozicije Vilfrida Singa, a u nastavku je pripretio i Vanderson. To je bila samo najava onoga što se dogodilo u 71. minutu.

Rezervista Džordž Ilenikena je bio strelac posle dodavanja Vandersona. Odradio je lakši deo posla i Ter Štegen je bio na kolenima.

Folarin Balogun je mogao da povisi rezultat, da bi do kraja meča bio viđen i dosuđen. a zatim i poništen penal za Monako. Kneževi su tako naneli prvi poraz u sezoni Barseloni, nakon pet pobeda u La ligi.

Madridski Atletiko se posle preokreta izvukao i pobedio sa 2:1 Red Bul Lajpcig. Junak meča je definitivno Antoan Grizman.

Francuz je najpre volej udarcem u 28. minutu poravnao rezultat posle vodežeg gola Nemaca preko Benjamina Šeška, da bi u 90. on i centrirao za gol Hoze Marije Himeneza.

U duelu Atalante i Arsenala nije bilo pogodaka, pa je Lazar Samardžić ostao neporažen, dok je istorija ispisana u Gengamu. Francuski Brest je u prvom meču ikada u LŠ i Evropi generalno porazio Šturm sa 2:1.

Ranije tokom večeri je Leverkuzen pobedio Fejenord sa 4:0 u gostima, dok je Benfika porazila Crvenu zvezdu sa 2:1 u Beogradu.

Najnovije
22:56

90+6' Kraj u Monaku

Barselona je poražena, pobeda za Brest takođe. Nula u Bergamu. Trijumf i za Atletiko.

22:51

Gol u Madridu, Atletiko preokrenuo protiv Lajpciga!

Gulači nije imao nikakvu šansu, Himenez koristi asistenciju Grizmana!

22:50

90' Šest minuta nadoknade u Monaku

Dovoljno za jedan gol makar, ali Monako je blizu pobede.

22:47

87' Ništa od penala ipak!

Sudija je pogledao VAR snimak i odlučio da penal ipak ne postoji!

22:44

85' Penal za Monako!

Balde je dobio i žuti karton zbog prigovra, a karton je dobio Injigo Martinez koji je oborio rivala.

22:33

74' Možda je vreme za neku izmenu u postavi Barselone...

Flik još ništa nije ubacivao... Sa druge strane su promene upravo donele prednost.

22:31

71' Goooool! Monako po drugi put vodi!

Ilenikena koristi terensku inicijativu i izbegava ofsajd zamku, a zatim i pogađa za Monako. Barsa ima samo dva šuta od početka meča i minus jedan na 20 minuta pre kraja.

22:16

Brest opet vodi, strelac Sima!

Okret fudbalera koji se sjajno snašao i pogodio pored svog čuvara, sjajno.

22:09

Atalanta je promašila penal

Odbranio je Raja i kazneni udarac i odbitak i Arsenal je sačuvao 1:1! Veliki promašaj Retegija.

22:05

46' Počinju druga poluvremena

Daleko efikasnije je bilo u prvim u odnosu na jučerašnji program.

21:52

45' Pauza na svim stadionima

Barsa može biti zadovoljna, u finišu poluvremena je Šturm poravnao auto-golom Edmilsona Fernandeša.

21:41

36' Pogodak Monaka poništen zbog ofsajda

Vilfrid Singo je bio strelac, ali radost nije dugo trajala.

21:31

Grizman poravnao, Brest postigao istorijski gol

Volej Francuza doneo je Atletiku 1:1, dok je Brest na debiju u eliti poveo preko Manjetija.

21:29

29' Goooool, Barselona je u životu

Lamin Jamal! Pa šta radi više ovaj dečak... Španski fudbaler prizemni sa 16 metara pogađa mrežu i Katalonci su u igri.

Lamin Jamal - FK Barselona Foto: Tanjug / AP
21:18

17' Vodi Monako!

Samo dva mintua nakon što je veliku priliku propustio Bril Embol u listu strelaca se upisao Magnes Akliuš. Sve je sam uradio i smestio loptu pored Ter Štegena, odličan solo prodor.

21:16

Na samom startu je do prednosti došao Lajpcig!

Benjamin Šeško je strelac, a pred "jorgandžijama" je veliki posao. Pogodak je postignut u četvrtom minutu.

21:15

14' Utakmice su započete pre petnaestak minuta, Barsa ima crveni karton!

Erik Garsija je zaradio direktno isključenje usled vrlo ružnog i opasnog starta. Veliki problemi!