Fudbal FK Crvena zvezda FK Benfika UEFA Liga šampiona Foto: Mileta Mirčetić

Košmarno veče Radeta Krunića koštalo Zvezdu u LŠ: Benfika kaznila greške, crveno-belima malo poluvreme za čudo

≫
  • 70

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u prvom meču ovogodišnje Lige šampiona od Benfike sa 2:1 na Marakani, te i nisu na najbolji način započeli ovogodišnje novo izdanje ovog takmičenja. Golove su postigli Karem Akturkoglu i Orkun Kokču za Benfiku, odnosno Felisio Milson za Zvezdu.

Mogla je Zvezda ovde mnogo više, to je sigurno, to se i videlo u drugih 45 minuta pogotovo. Tada se čini kao da je Zvezda shvatila kakvu moć zapravo ima u svojim redovima i da ne mora da bude lovina, već može da bude lovac.

Ipak, presudilo je veoma slabo prvo poluvreme, ali ne ni toliko slabo prvo poluvreme koliko bezidejna igra u prvih 10 minuta, kada je Rade Krunić napravio jedan kiks i tako doneo prednost Benfici.

Portugalci su postigli gol i poveli, nakon što je Rade Krunić napravio kiks i nije obratio pažnju na leđa, pa je Akturkoglu ušetao u gol. Da stvari budu i gore po nejga, isti igrač je napravio veliku grešku ponovo.

Krunić je drugi put napravio grešku, usledio je slobodan udarac i gol Kokčua. Jednostavno, Rade Krunić je u ovom slučaju koštao Zvezdu čuda, iako su crveno-beli napadali i došli do gola u samom finišu preko Milsona.

Evidentno je da Zvezda ima kvalitet za igru u Ligi šampiona, ali će morati da poradi na određenim stvarima poput činjenice da je usled povrede Ognjena Mimovića, umesto desnog beka ušao defanzivni vezni fudbaler, što je samo poremetilo koncepciju igre. Takođe, moraće Zvezda i da shvati jednu činjenicu - ovo nije Srbija, te se svaka kazna skupo plaća.

Benfika je na ovom meču izašlo izuzetno ofanzivno, što je malo i poremetilo Crvenu zvezdu, a da stvari budu i još gore - mogli su Portugalci da povedu već u drugom minutu. Akturkoglu je dobio loptu na levom krilu, namestio se i šutirao na gol, ali je lopta prošla pored spoljne strane leve stative Omrija Glazera.

U idućim momentima se nastavljao pritisak Portugalaca, imali su još jednu priliku, ali Pavlidis nije mogao da dođe do lopte i nekako se rasčistila i ova opasnost, bio je to peti minut.

Činilo se da je Zvezda živnula malo, počeli su da trče po bokovima Piter Olajinka i Silas Katumpa, ali tada je usledio i hladan tuš. Di Maria i Bah su napravili akciju na desnoj strani, usledio je centaršut i tamo je Rade Krunić napravio veliki kiks. Reprezentativac Bosne i Hercegovine nije zatvorio drugu stativu, a Karem Akturkoglu se ušetao u gol - 1:0.

Odmah je želeo Rade Krunić da se iskupi. Sjajno je uspeo da prevari svog čuvara u šesnaestercu, okrenuo je čuvara, a onda se namestio na levu nogu i šutirao, ali je lopta završila u rukama Anatolija Trubina.

Ovo je bio alarm za Zvezdu, koja je nastavila sa napadima. Prvo je Olajinka bio u prilici tri minuta kasnije, a najbolja šansa je viđena u 18. minutu. Bruno Duarte je uzeo loptu na centru, krenuo je ka golu i nije imao podršku.

Napadač iz Brazila je pogledao, a onda raspalio po lopti, ali je i to odbranio Trubin.

Potom se povredio Ognjen Mimović u 25. minutu, da bi samo četiri minuta kasnije bio viđen i novi gol. Nova greška Radeta Krunića, izgubio je loptu na sredini terena dok je u nastavku načinjen prekršaj.

Kokču je namestio loptu na tih 20-ak metara, uhvatio kratak zalet, a onda je ispalio pravi projektil u mrežu Glazera i to u njegov ugao. Izraelski čuvar mreže se nije ni pomerio praktično, samo je pogledom ispratio loptu.

Do kraja poluvremena i nije bilo više toliko prilika.

Jedina je viđena još u 40. minutu, Mirko Ivanić se namestio i šutirao sa nekih 20-ak metara, ali je lopta otišla pored gola Trubina i u ovom slučaju. Pokušao je Ivanić još jednom zda zapreti na samom kraju poluvremena, ali Duarte nije dohvatio loptu.

Ubrzo je počelo i drugo poluvreme, gde je Zvezda očigledno izašla sa namerom da napada, da pritiska svog protivnika, što se i videlo u prvih 15 minuta.

Jednostavno, sa svih strana je Zvezda krenula u napad. Sa leve strane je pretio Olajinka, sa desne strane Silas, a Mirko Ivanić je pokušavao kroz sredinu, kao i Bruno Duarte.

Bilo je tu udaraca, ali Trubin je bio siguran na gol. Prvu ogromnu priliku je imao Naser Điga, kojeg je lopta pogodila u 65. minutu posle centaršuta Elšnika, ali je ona otišla pored gola.

Usledila je letargija u igri sa obe strane. Benfika se branila i vrebala svoje prilike iz kontre, dok je Zvezda morala svim silama da krene napred. Odlučio je Miliojević da napravi i dve izmene u 73. minutu. Ušli su Milson i Endiaje, što će se ispostaviti kao i odličan potez.

Ovaj dvojac je 12 minuta kasnije i došao do gola.

Šerif Endiaje je odlično probacio loptu do Felisija Milsona, ovaj je ostao sam protiv Anatolija Trubina i rutinski ga je savladao, ali nije to bilo dovoljno da se dođe i do tog jednog boda.

Najnovije
17:35

ZVEZDA - BENFIKA 1:2 (0:2) /Milson 86' - Akturkoglu 9', Kokču 29'/

Zvezda: Glazer - Mimović, Điga, Spajić - Seol - Elšnik, Krunić - Silas, Ivanić, Olajinka - Duarte

Benfika: Trubin - Bah, Silva, Otamendi, Kareras - Luis, Kokču - Di Maria, Rolhajser, Akturkoglu - Pavlidis.

20:31

85' Evooo golaaa, Milson!

IDEEEE GOOOOOOOL!

Mislon postiže pogodak, Zvezda smanjuje na 1:2!

20:19

73' Menja Milojević

U igru su ušli Felisio Milson i Šerif Endiaje, a izašli su Olajinka i Duarte.

20:11

65' Auuu, kakva prilika Đige!

Odličan centaršut Elšnika, Đigu je pogodila lopta i ona je otišla pored gola.

20:10

64' Može ovo da bude prilika za Zvezdu...

Benfika je sada počela da koristi ofanzivu Zvezde i pomalo preti na drugoj strani, ali evo sad prilike za Zvezdu.

Ivanić je zaradio faul sa leve strane, može ovo da bude izuzetno opasno.

20:06

60' Raduje igra Zvezde sada

Očigledno je Zvezda bila odlučna na poluvremenu da krene napred, da krene svim silama u napad i to se vidi u prvih 15 minuta ovog poluvremena.

Više šansi su imali u ovom periodu, nego za celo prvo poluvreme.

19:57

50' Mogao je Ivanić, Duarte, a loptu hvata Trubin od Silasa...

Lepo igra Zvezda. Mirko Ivanić je sjajno ovde izbacio svoja dva čuvara, ali nije šutirao na vreme.

Potom je šutirao Duarte i on je izblokiran. Usledio je korner za Zvezdu, lopta je potom prešla na drugu stranu do Silasa, a njegovu loptu hvata Trubin.

19:54

48' - Zvezda izašla ofanzivno

Crveno-beli su izašli baš ofanzivno u drugom poluvremenu. Bila su tu dva centaršuta, ali bez neke veće pretnje.

19:51

46' Počelo je drugo poluvreme!

Krenuo je drugi deo utakmice.

19:34

45+3 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA

To je to...

19:33

45' Zvezda je želela ovde, ali...

Napravila je Zvezda još jednu priliku, ali Duarte nije mogao do lopte.

19:26

40' Tuče Ivanić, ali pored gola

Zvezda pokušava sada da se vrati u meč. Gube sa 2:0, ali napadaju. Sad je pokušao Mirko Ivanić.

19:23

37' Povreda i u redovima Benfike...

Povredio se i Bah koji je izašao iz igre, umesto njega je na terenu Kabore.

19:15

29' Novi gol i to kakav... Benfika vodi 2:0

Auuuh, kakav gol... Orkun Kokču je postigao pogodak.

Napravio je grešku Rade Krunić na sredini terena, napravljen je potom slobodan udarac sa nekih 25 metara, a Kokču se namestio i ispalio pravi projektil. Glazer je to ispratio samo pogledom.

19:12

25' Mimović izlazi iz igre zbog pvorede, Silas dobio žuti karton

Kakav momenat za Crvenu zvezdu.

Povredio se Ognjen Mimović, a umesto njega je na terenu Dalsio Gomeš.

Takođe, žuti karton je dobio i Silas zbog neopreznosti.

19:07

21' Brani Glazer!

Mogla je ovo biti ozbiljna prilika, ali je odličan bio Glazer.

19:05

18' Auuuuh, kakav udarac Bruna Duartea!

Kakav udarac, kakva prilika! Bruno Duarte iz Zvezde je poveo loptu nekoliko metara, a onda je raspalio sa nekih 20-25 metara od gola.

Bio je to silovit udarac, ali je Trubin bio sjajno postavljen i veoma je lepo odbranio.

Odbio je malo loptu golman Benfike, ali nikog niej bilo iz Zvezde da pokupe taj otpadak.

19:02

15' Napada Zvezda!

Auuh, kakvi minuti pred golom Benfike. Prvo je lopta preletela na Olajinku, on je cimnuo i prevario defanzivca Benfike, ali nije želeo da uputi udarac na gol.

Potom je usledilo i ubacivanje sa leve strane, Olajinka je isto krenuo na loptu, ali su očistili defanzivci Benfike.

18:58

12' Evo i pretnje Zvezde!

Rade Krunić je odlično okrenuo Florentina Luiza u kaznenom prostoru, namestio se i šutirao levom nogom, ali je to bio slab udarac i završio je u rukama Trubina.

18:55

9' Goool... Vodi Benfika

Iii evo prvog gola na meču... Vodi Benfika sa 1:0, strelac je Akturkoglu.

Centaršut sa desne strane, onda je slabije na drugoj strani reagovao Rade Krunić i postigao je gol Akturkoglu.

18:52

5' Pritisak pravi Benfika...

U uvodnim minutima ovog meča ogroman pritisak pravi ekipa Benfike, koja je imala dve šanse. Sada je Zvezda uspela malo da otpusti pritisak.

18:48

2' Odmah preti Benfika

Uh, Akturkoglu je odmah pokušao u praktično prvim minutima ovog meča.

On se namestio na levoj strani, šutirao je ali lopta ide pored gola.

18:46

1' Krenulo je na Marakani!

Počeo je meč na Marakani i zvanično, Benfika ima prvi napad!