Partizanovo dete zablistalo u dresu Radničkog: "Traktoristi" pregaženi, o ovom Bogdanovom potezu se priča

S. I.

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Fudbaleri kragujevačkog Radničkog upisali su izuzetno ubedljivu pobedu na "gostujućem" terenu u Loznici porazivši IMT sa čak 4:0. U pitanju je bio odloženi meč drugog kola Superlige Srbije, a posebno se istakao momak koji je došao iz redova Partizana.

Mladi Bogdan Mirčetić ima samo 18 godina, a u ovom meču je uspeo da se nametne treneru Feđi Dudiću i posle 18 minuta postigao je dva gola. Najpre nakon povratne lopte Kilijana Bevisa u trinaestom minutu, a zatim i najlepšim potezom na meču.

Dobio je dugu loptu u prostor, a onda se oko 25 metara iskoristio to što Nemanja Belić istrčao i sjajno pogodio lob udarcem. Asistencija je upisana Slobodanu Simoviću.

U nastavku je Radnički dobio i penal koji je iskoristio Evandro, da bi u 59. već bio postavljen konačan rezultat, kada je pogodio Slaviša Radović.

Kragujevčani su posle ove pobede skočili na osmo mesto sa deset bodova, dok je IMT na 14. poziciji sa osam.