Velika nula u Mančesteru, Inter odoleo Sitiju: Parižani na smešan način došli do pobede protiv Đirone!

S. I.
S. I.

≫
  • 2

Veče u Ligi šampiona za jednu veliku nulu, kada su u pitanju golovi. Termin od 21 časa nije baš bio izdašan sa pogocima, a obeležje istog bio je meč na stadionu "Etihad" u kom je Mančester siti ostao bez dva boda odigravši samo 0:0 sa Interom.

Ne bi bilo pogrešno ni da smo rekli obrnuto, pošto je u dobrom delu meča italijanski klub bio kvalitetniji. Posebno se to odnosi na prvo poluvreme i start meča, kada je pretio Markus Tiram.

Nakon ofsajda iz sedmog minuta, napadač je u 16. gađao malo pokraj desne stative, dok je Hakan Čalhanoglu slično probao samo minut kasnije. Tek tada je Erling Haland po prvu put ušao u priliku.

Do pauze je Kevin De Brujne pretio u dva navrata i to vrlo ozbiljno u 43. minutu, kada je doživeo i povredu, a tim dobio samo korner. Probao je još jednom ozbiljno i Norvežanin, a u nastavku meča smo zatim i dugo čekali na konkretne šanse.

Evidentno je Pep Gvardiola razdrmao svoje igrače na pauzi, pa su oni sa daleko više zalaganja započeli nastavak okršaja. Tek u 69. minutu dočekali smo dobru šansu za Fila Fodena posle odlične kombinacije sa ilkajem Gundoganom, ali je Zomer to odbranio.

U samoj završnici upravo je Nemac bio u idealnoj poziciji i direktno glavom pogodio Švajcarca, dok iz nastavka meča vredi pomenuti i udarac Lautara u Edersona u 84. minutu.

Pari Sen Žermen je sa 1:0 srušio Đironu i to golom u samoj završnici koji ide na dušu golmanu... Neverovatno je ono što je uradio golman Paulo Gazaniga, inače odličan tokom čitavog meča...

FK Seltik Foto: Tanjug / AP

Vrlo ubedljivu pobedu upisao je Seltik nad Slovanom iz Bratislave (5:1) golovima Skalsa, Furuhašija, Engelsa, Maede i Ajde, dok je Vimer pogodio na suprotnom kraju terena.

I Borusija Dortmund je slavila na krilima dvostrukog strelca Bajno-Gitensa na gostovanju Brižu (3:0), a treći gol bio je delo Girasija sa bele tačke.

Najnovije
22:55

90+5' Kraj u Mančesteru

Na kraju mreže miruju, a do ubedljivijih pobeda u završnicama došli su i Dortmund i Seltik. PSŽ je sačuvao 1:0.

22:48

Parižani u 90. minutu srušili Đironu!

Velika greška Gazanige... "Suknjica" iz mrtvog ugla maltene, kroz noge mu prolazi lopta...

22:46

89' Gundogan direktno u Zomera, sam finiš meča

Nemac je direktno iz blizine gađa ou Švajcarca, doduše možda je bio i u ofsajdu.

22:42

Dortmund osigurava pobedu

Opet Bajno-Gitens, sa klupe kupi sebi mesto u timu! U toku je 86. minut.

22:42

84' Rezervista Lautaro prekida sumorne minute

Udarac koji se može pomenuti jer je išao u okvir, ali je Ederson to odbranio.

FK Inter - Lautaro Martinez Foto: Tanjug / AP
22:32

Konačno gol, a nije u Glazgovu

Borusija Dortmund vodi! Bajno-Gitens uz dosta sreće i posle odbitka pogađa mrežu Minjolea. Briž guni desetak minuta pre kraja.

22:27

Seltik daje i četvrti pogodak

Maeda je ovog puta strelac, još jedan Japanac u listi. Četiri gola, četiri strelca.

22:26

69' Zomer izvlači Inter, magija Sitija...

Kakva akcija Fodena i Gundogana! Na kraju Fil gađa direktno u Zomera, ali akcija je bila perfektna zaista.

22:24

65' Lautaro i Mhitarijan na terenu

U iščekivanju šanse ofanzivce menja Inzagi. Tiram i Zjelinski izlaze.

22:18

Četvrti gol u Glazgovu, pogađa Slovan

Prvi gol za njih u istoriji u LŠ, Vimer je zategao loptu i na sjajan način pogodio sam ugao gola.

22:13

Igra se izgleda samo u Glazgovu

Seltik sa bele tačke već u prvom satu fudbala rešava meč, najverovatnije. Engels je poslao loptu u jednu, golmana u drugu stranu.

22:12

55' Pritiska Siti u nastavku, Gvardiola ih je izgleda posložio u svlačionici

Igra se oko gola Zomera i kaznenog prostora Intera, navijači mogu biti daleko zadovoljniji zalaganjem.

22:05

Drugi gol u večerašnjem programu, opet Seltik!

Furuhaši je samo ubacio loptu u mrežu iz neposredne blizine.

22:03

46' Počelo je drugo poluvreme

Želimo veći broj golova na svim stadiona, posebno u centralnoj utakmici. Foden i Gundogan su zamenili Savinja i De Brujnea, koji se u finišu poluvremena povredio.

21:48

45+1' Poluvreme, sumorno je previše na svim stadionima

21:43

43' Konačno stroprocentna šansa, brani Zomer!

De Brujne je bio u kaznenom prostoru iskosa, prišao golu, ali su defanzvici i golman odradili dobar posao i skrenuli loptu u korner.

21:36

35' Haland! Jako je bilo blizu...

Čeka Erling svoj stoti gol u dresu kluba, ali čekaće još. Udarac sa ivice kaznenog prostora odlazi tik uz stativu.

FK Mančester siti - FK inter Foto: Tanjug / AP
21:31

31' Ogromna šansa za Inter, ali...

Gađao je Tiram glavom sa nekoliko metara, odbranio to Ederson, ali je zastavica opet gore.

21:28

27' De Brujne preti Zomeru, preciznost ipak nije jača strana igračima od početka meča

Belgijanac se namestio dobro, ali su nišanske sprave popustile i u ovoj situaciji. Gađao je previše u stranu.

21:20

19' Prilike za Čalhanoglua i Halanda!

Turčin je šutirao preširoko, dok je Norvežanin gađao pod prečku, ali je to odbranio Jan Zomer. Otvara se polako utakmica.

21:19

Evo prvog gola od 21 časa

Vodi Seltik protiv Slovana! Lijam Skals je strelac, pokupio je glavom loptu na centaršut Engelsa i pogodio!

21:18

16' Tiram propušta novu šansu

Malo pored desne stative je gađao Francuz, za sada Inter igra dosta bolje, konkretnije.

21:07

7' Ofsajd pozicija Tirama, bilo je opasno

Francuz je ostao ispred svih, uspešna ofsajd zamka domaćina.

21:02

1' Počeo je meč!

Euforija Lige šampiona je tek na početku!

20:57

Pratimo još tri meča u istom terminu

Laganiji ritam na duelima Mančester siti - Inter, Seltik - Slovan, Briž - Borusija Dortmund.

20:50

Postave na meču Siti - Inter

20:47

Velika nula u Bolonji

Šahtjor odoleo na "Renato Dal'Ara" stadionu, meč okončan bez golova. Duel obeležio promašen penal Sudakova.

FK Bolonja - FK Šahtjor Foto: Tanjug / AP
20:41

Pobeda Sparte, prva posle 21 godine u LŠ

Tada je pao Lacio, sada su postali prvi češki klub sa tri data gola u prvom meču sezone u eliti.

Veljko Birmančević - FK Sparta Prag Foto: Tanjug / AP
20:33

Ratkov je dobio šansu u završnici meča

Ušao je umesto Bajčetića u 83. minutu, a sada je u toku 89... Sve je ovde rešeno.

20:20

Zamalo da se Birmančević upiše, šteta

Lepo je Srbin povukao lopt unapred u 75. minutu, međutim udarac je otišao direktno i Blasviha.

20:02

Treći gol u mreži Salcburga! Birmančević pred pobedom!

Samo što se nisu ušetali u gol austrijskog kluba. Ćazim Laci je strelac pogotka, asistent Olatunđi.

19:47

Očekuju nas počeci drugih poluvremena u prvim mečevima

Dok Sparta vodi sa 2:0, u duelu Bolonje i Šahtjora nema pogodaka.

19:28

Olatunđi duplira prednost Sparte!

U završnici poluvremena je Nigerijac uhvatio volej i fenomenalno iskoristio asistenciju Panaka. Pogodak je postignut u 42. minutu.

FK Sparta Prag Foto: Tanjug / AP
18:51

Sparta već vodi!

U drugom minutu je praški klub došao do prednosti! Kan Kairinen je strelac, a asistenciju upisuje Lukaš Haraslin.