FK Crvena zvezda - FK Napredak Foto: MN Press/Marko Metlaš

Crvena zvezda savladala Napredak i napravila lepu uvertiru za Benfiku: Marakana videla Silasa i Krunića

L. I.
L. I.

≫
  • 5

Fudbaleri Crvene zvezde zabeležili su trijumf u okviru 8. kola Superlige Srbije, pošto su na domaćem terenu savladali Napredak rezultatom 2:0

Izabranici Vladana Milojevića su ovom pobedom napravili lepu uvertiru pred duel sa Benfikom u prvom kolu Lige šampiona, a taj meč je na programu u četvrtak od 18.45 na "Marakani".

Pomenuti susret započeo je minutom ćutanja u čast Bore Čorbe - frontmena muzičke grupe "Riblja Čorba", koji je bio veliki navijač crveno-belih.

Domaći sastav je do vođstva mogao već u 15. sekundi, kada je odličnu loptu Ivanića prihvatio Duarte i šutirao u dobro postavljenog Balevića. Kruševljani su uzvratili u 5. minutu preko Mihajla Petkovića koji je umakao Mimoviću i tukao glavom pored stative.

Zvezda je od tog trenutka zaigrala ofanzivnije, pa je ozbiljno pripretila preko Silasa, koji iz dva pokušaja nije uspeo da savlada raspoloženog čuvara mreže Kruševljana.

Domaći sastav je uspeo da dođe do vođstva u 29. minutu nakon što je Bruno Duarte iskoristio penal. Prethodno je Silas prošao po levoj strani, lopta je u ruku pogodila Marinkovića, a glavni arbitar meča Pavle Ilić pokazao je na belu tačku.

Samo minut kasnije Napredak je uspeo da zatrese mrežu preko Stojiljkovića, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Do kraja prvog dela susreta Zvezda je pretila preko Olajinke, Duartea i Ivanića, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Posle samo dva minuta igre u nastavku Zvezda je duplirala prednost. Igrao se 47. minut kada je Ivanić ispratio udarac iz ugla koji je izveo Elšnik i smestio loptu iza leđa golmana Balevića.

Nastavili su crveno-beli da nižu šanse, a blizu pogotka bili su u 56. minutu kada je Silas šutirao iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara, ali je lopta prohujala pored stative.

U 63. minutu novajliju iz Štutgarta zamenio je Nemanja Radonjić, koji je tako upisao povratnički debi.

Samo četiri minuta kasnije Napredak je mogao da unese neizvesnost u meč, ali je odličan udarac Karaklajića krajnjim naporom zaustavio Glazer.

Izabranici Vladana Milojevića su do kraja susreta mogli da postignu još koji gol, ali je u završnici falilo koncentracije.

Vredi pomenuti i da je Napredak poslednjih pet minuta igrao sa desetoricom na terenu pošto je direktan crveni karton zbog gaženja Seola zaradio Ignjatović.

U narednom kolu Zvezda će na megdan Partizanu, dok će Napredak ugostitu lučansku Mladost.

Standings provided by Sofascore
Najnovije
20:04

Crvena zvezda - Napredak 2:0 (Duarte 29', Ivanić 47')

21:55

90' Kraj meča

Kraj meča. Crveno-beli su upisali novi trijumf u Superligi Srbije.

21:45

85' Crveni karton za Ignjatovića

Oštar start fudbalera Napretka zbog čega je zaradio direktan crveni karton. Naime, Ignjatović je nepropisno zaustavio Seola, a Pavle Ilić mu je posle pogledanog VAR snimka pokazao put u svlačionicu.

21:33

67' Odlična reakcija Glazera

Mogao je Napredak da unese neizvesnost u ovaj meč, ali je dobar udarac Karaklajića zaustavio Omri Glazer.

21:26

63' Trostruku izmenu pravi Vladan Milojević, povratnički debi Radonjića

Iz igre izlaze Silas, Duarte i Elšnik, a na terenu su Radonjić, Endiaje i Dalsio.

21:19

58' Ponovo preti Silas

Zvezda je dobila slobodan udarac na nekih 20 metara od gola, snažno je šutirao Silas, ali lopta odlazi pored stative

21:18

57' Prvi žuti karton na meču

Prva javna opomena na meču. Pavle Ilić pokazao je žuti karton Bukorcu

21:16

54' Šta je sada uradio Silas!

Odlično se ubacio iz drugog plana Zvezdin krilni napadač, obišao golmana, želeo je da uposli Duartea i šansa odlazi u nepovrat. Propušta šansu da postigne prvenac u crveno-belom dresu

21:09

47' Gooooooool

Crvena zvezda postiže drugi pogodak na meču preko Mirka Ivanića. Odličan  centaršut sa desne strane ispratio je Ivanić i smestio loptu iza leđa Balevića.

21:06

46' Počelo je drugo poluvreme

Počelo je drugo poluvreme na Marakani

20:46

45' Završeno je prvo poluvreme

Kraj prvog poluvremena. Zvezda na odmor odlazi sa prednošću, pošto je Duarte realizovao penal u 29. minutu.

FK Crvena zvezda - FK Napredak Foto: MN press/Marko Metlaš
20:41

41' Umalo da Ivanić duplira prednost

Prošao je Mimović po desnoj strani, uputio oštar centaršut na koji je natrčao Ivanić, ali promene rezultata nema.

20:32

31' Poništen gol Napretka

Stojiljković je zatresao mrežu Zvezde, ali je gol poništen zbog ofsajda. Ostaje 1:0 za domaćina.

20:30

29' Goooooool!

Siguran sa bele tačke bio je Bruno Duarte. Precizno je šutirao po zemlji i doveo Zvezdu u vođstvo!

20:29

28' Penal za Zvezdu!

Silas je ubacio loptu u kazneni prostor, ali je Marinković nespretno reagovao i zakačio loptu rukom i Pavle Ilić pokazuje na belu tačku!

20:20

18' Žestok sudar Olajinke i Krstića

Sudar glavama pomenutih fudbalera, pa je Pavle Ilić prekinuo susret i pozvao lekarske ekipe. Srećom sve je u redu i brzo će obojica nastaviti meč.

20:14

12' Petković u dobroj prilici, Glazer brani

Odlično je prošao vezista Kruševljana kroz sredinu, oslobodio se čuvara i krenuo ka golu, ali je Omri Glazer bio na visini zadatka.

20:13

10' Nova velika prilika za Zvezdu

Šta je sada odbranio Balević! Prošao je po levoj strani Ivanić i prosledio loptu do Silasa čiji je udarac odbranio golman Napretka. Velika šansa za crveno-bele!

20:07

5' Odličan početak utakmice, preti i Napredak

Odličnu utakmicu gledamo u ovim trenucima. Probali su Kruševljani da ugroze gol Zvezde, ali je udarac Petkovića glavom završio pored stative. Prethodno je odlično umakao Mimoviću i stvorio sebi prostor.

20:04

1' Preti Duarte

Već posle 15 sekundi igre mogla je Zvezda do vođstva. Samo što se krenulo sa centra Ivanić je uputio odličan pas ka napadaču svoje ekipe, Duarte je šutirao iz prve, ali je Balević bio na visini zadatka i odbranio udarac.

20:01

Minut ćutanja za Boru Đorđevića

Pred početak susreta održan je u čast preminulog muzičara Bore Đorđevića, frontmena grupe "Riblja Čorba". Podsećanja radi, bio je veliki navijač crveno-belih.

19:36

Slaba poseta na Marakani

Nešto manje od pola sata ostalo je do početka susreta, a tribine "Marakane" su poprilično prazne. Najviše navijača nalazi se na severnoj tribini.

FK Crvena zvezda - FK Napredak Foto: Telegraf.rs
18:31

Poznati su i sastavi za večerašnji susret!

Treneri obe ekipe, Vladan Milojević i Goran Stevanović, odabrali su sttartnih 11:

Crvena zvezda: Glazer - Mimović, Leković, Drkušić, Seol - Elšnik, Krunić - Olajinka, Ivanić, Silas - Duarte

Napredak: Balević - Stojiljković, Marinković, Ostojić, Bukorac, Vukajlović - Ignjatović, Krstić, Toševski, Karaklajić - Petković

18:29

Dobro nam došli!

Večeras ćemo pratiti meč 8. kola Superlige Srbije između Crvene zvezde i Napretka. Crveno-beli su u prethodnom kolu savladali Radnički iz Kragujevca golom Mirka Ivanića, dok je Napredak na domaćem terenu poražen od ekipe OFK Beograda rezultatom 3:1.