Protivnik Zvezde u Ligi šampiona nastavio da "gazi": PSV upisao novu pobedu u Holandiji

S. J.
S. J.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Fudbaleri PSV-a savladali su ekipu NEC Najmegena sa 2:0, u okviru petog kola holandske Eredivizije.

"Filipsovci" su pitanje pobednika rešili još u prvih 45 minuta, a ključni detalj koji je olakšao domaćima bio je u devetom minutu, kada je Sano nespretno startovao na rivala i dobio direktan crveni karton.

Ta situacija donela je penal domaćinu, koji je uspešno realizovao Luk de Jong. Samo pet minuta kasnije, Gus Til je uspeo da se upiše u listu strelaca, nakon što je sjajno rešio situaciju "jedan na jedan" sa golmanom i smestio loptu u gol.

Bio je PSV bolji do kraja, pretili su, ređali prilike i napade, ali nije se rezultat menjao.

Podsećanja radi, PSV je rival Crvene zvezde u Ligi šampiona, a gostovaće na Marakani 21. januara od 21.00.