Zvezdin rival u LŠ silan na gostovanju Borusiji, Leverkuzen zaboravio na poraz od Lajpciga i ubedljivo slavio

L. I.
L. I.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Fudbaleri Štutgarta, rivali Crvene zvezde u Ligi šampiona, savladali su kao gosti Borusiju iz Menhengladbaha rezultatom 3:1 u meču trećeg kola nemačke Bundeslige.

Popularne "švabe" su u Menhengladbahu povele prvim ligaškim golom Deniza Undava ove sezone u 21. minutu.

Alasan Plea je izjednačio u 27. minutu, a pobedu Štutgartu u drugom poluvremenu doneo je tandem Fabijan Rider - Ermedin Demirović.

Švajcarac je u 58. i 61. minutu asistirao reprezentativcu Bosne i Hercegovine i tako doneo Štutgartu prvu pobedu ove sezone.

Posle tri kola Štutgart ima četiri boda.

Štutgart će 28. novembra gostovati Zvezdi u meču petog kola Lige šampiona.

Rezultati 3. kola Bundeslige: Borusija M. - Štutgart 1:3, Lajpcig - Union Berlin 0:0, Frajburg - Bohum 2:1, Hofenhajm - Bajer Leverkuzen 1:4, Volfzburg - Ajntraht Frankfurt 1:2. Juče: Borusija Dortmund - Hajdenhajm 4:2. Danas od 18.30: Holštajn Kil - Bajern. Sutra: Augzburg - Sankt Pauli, Majnc - Verder.