Fudbaleri Srbije za poluvreme upisali pobedu: Orlići zaboravili bruke protiv Engleske i poraz od Ukrajine

S. I.
S. I.

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije (igrači do 21 godine) upisala je pobedu u pretposlednjem okršaju u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, koje su za naš tim već neuspešne. Azerbejdžan je poklekao na svojoj "Dalga Areni" sa 2:0, a oba pogotka data su u prvom poluvremenu.

Nakon poraza od Ukrajine i prethodnih katastrofa od Engleske (1:12 u dva meča) Orlići su ostali bez bilo kakve šanse da otputuju na završni turnir, ali je tim Ljubinka Drulovića makar u stilu krenuo da se oprašta od grupe.

Prvi gol na meču bio je delo Vukašina Đurđevića i istinsko je remek-delo. Namestio se bek Partizana u 26. minutu i volej udarcem pocepao mrežu Jusifa Imanova. Pogotak možete videti ovde.

U 40. minutu Jovan Mijatović se takođe upisao u listu strelaca posle asitencije Nikole Miličića. Napadač je ipak sam odradio dobar deo posla i lepo "bocnuo" čuvara mreže na kraju.

U nastavku je penal promašio Nariman Akhundzade, pa je Srbija mogla da se raduje ukupno trinaestom bodu.