Spektakl na utakmici najgorih reprezentacija u Evropi: Ovo se ne viđa ni na mečevima Brazila!

S. I.
S. I.

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 1

U istom terminu u kom je selekcija Srbije pretrpela poraz od Danske 2:0, odigrano je još nekoliko utakmica u nižim rangovima Lige nacija. Do pobeda su došli Belorusija, Bugarska i Slovačka u C diviziji, ali je najveći spektakl viđen u duelu D divizije!

Tamo su Gibraltar i Lihtenštajn odigrali meč pun turbulencija, koji je na kraju okončan rezultatom 2:2. A delovalo je da će gosti prekinuti post dug četiri godine!

Domaćin je poveo u osmom minutu pogotkom Lijama Vokera i generalno je tokom duela bio konkretniji i pored manjeg poseda. Gosti su ipak u 56. poravnali golom Ferhata Saglama, što je bila samo najava neverovatne završnice.

Najpre je Voker promašio penal u 82. minutu, da bi i Lihtenštajn propustio da povede u drugom minutu nadoknade. Preciznije, gol Arona Selea je poništen zbog ofsajda posle VAR provere.

Radost domaćim navijačima doneo je zatim u sedmom minutu nadoknade Džejms Skanlon i kada su svi pomislili da će Gibraltar slaviti dosuđen je penal za goste! Igrao se 104. minut i siguran realizator bio je Nikolas Hasler.

Lihtenštajn je tako sprečio drugi veliki poraz u nekoliko dana, pošto ih je prethodno savladao San Marino.