Strahinja Pavlović - fudbaleri Srbije i Danske Foto: Tanjug / AP

Bleda Srbija bez gola nije mogla drugačije da prođe: Danska dotukla Orlove i nanela im prvi poraz!

≫
  • 48

Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela na krilima okršaja sa Španijom da odigra slično i protiv Danske u Kopenhagenu i na stadionu "Parken" poražena je sa 2:0 u meču drugog kola Lige nacija.

Glavni utisak je nemoć napada koji je još jednom pokazao niz svojih slabosti, koje odbrana u nekim situacijama jednostavno ne može da pokrije.

Dragan Stojković nije mnogo kombinovao u odnosu na susret prve runde, ali je nastup Marka Grujića uz premeštanje Andrije Živkovića na klupu svakako značio i nešto defanzivniju formaciju. I to je bilo vidno.

Danska je uspostavila veći posed lopte tokom prve polovine prvog dela meča i iz toga se izrodilo i nekoliko, uglavnom polušansi. Janik Vestergor je prvi pripretio nakon centaršuta posle slobodnog udarca, a Orlovi su uspeli da se oslobode pritiska tek oko dvadesetog minuta.

Sredinom prve polovine duela Strahinja Pavlović i Lazar Samardžić su bili akteri jedinih prilika za Srbiju, nakon udarca igrača Atalante Kasper Šmajhel je morao i da reaguje, međutim bilo je vidno da je i pored nešto većeg poseda za naš tim, rival opasniji.

Predrag Rajković je bio mobilan u svakom trenutku, morao je nekoliko puta da istrčava i sprečava opasnije pozicije, a u jednom trenutku je strepeo i od šuta Kristijana Eriksena. Pogodak je visio u vazduhu i on je postignut u 36. minutu.

Albert Gronbek je u drugom nastupu za nacionalni tim zatresao mrežu i to posle velike greške maše defanzive na oko trideset metara od gola i izgubljene lopte. Jusuf Poulsen je upisao asistenciju u prelepoj akciji, a nakon VAR provere utvrđeno je da ofsajda defintivno nije bilo.

Poslao je Piksi na početku drugog poluvremena na teren Andriju Živkovića i to je unelo živost u napad našeg tima. Tako je fudbaler PAOK-a ušao u priliku desetak minuta kasnije, međutim tada nismo očekivali da će to biti sve od našeg sastava u nastavku.

Već u 61. minutu delovalo je da je pitanje pobednika rešeno, i to na kakav način... Jusuf Poulsen je potvrdio da obožava da igra protiv Srbije i ovog puta je makazicama zatresao mrežu. Kristiansen je centrirao, a napadač je inteligentno odreagovao i zatresao mrežu.

Usledio je period zatišja, Srbiji nisu pomogli ni ulasci dva napadača Petra Ratkova i Đorđa Jovanovića. Šanse faktički nije bilo do samog kraja... Na kraju je malo falilo da Dorgu nanese i katastrofu našem timu, ali je na svu sreću gađao visoko preko prečke.

Srbija posle dva meča ima jedan osvojen bod, Danska šest.

Najnovije
16:30

Danska - Srbija 2:0 (Gronbek 36', Poulsen 61')

19:54

90+3' Kraj utakmice!

Prvi poraz za Orlove!

19:49

90' Igra se još tri minuta

Malo za bilo kakav povratak.

19:48

89' Vreme protiče, dva pokušaja Srbije u kratkom razmaku

Jedan je izblokiran, drugi završio u naručju Šmajhela. Malo je vremena...

19:46

87' Dorgu maši zicer

Sa nekih sedam osam metara rezrvista nije uspeo da pogodi. Visoko je šutirao.

19:45

86' Rajković kupi lopte u svom kaznenom

Danska se nije zadovoljila rezultatom i i dalje atakuje. Rajković konstantno ima posao.

19:41

82' Poslednje promene su izvršene

Đorđe Jovanović i Frendrup na terenu, izlaze Birmančević i Kristiansen.

19:39

79' Igra se brzo, ali fudbal se igra na golove

Samo jedan je dala Srbija na poslednjih pet mečeva...

19:31

72' Serija kartona i ulazak Belića

Nema šansi niti na jednoj od dve strane. Požuteli su i Mitrović i Pavlović, dok je Belić odmenio Lukića.

19:29

70' Žuti za Lukića, Srbiji potrebna šok terapija

Dorgu i Vind su ušli za Dansku umesto Eriksena i Poulsena. Lukić u međuvremenu dobija karton.

19:23

64' Piksi ubacuje Ratkova i Mitrovića

Izlaze Nedeljković i Samardžić.

19:20

61' (2:0) Golčina Poulsena, makazice!

Baš kao i tog 13. juna 2015. kada je Srbiji dao prvi gol u dresu reprezentacije i sada se istakao Jusuf Poulsen. Ovog puta je to bilo atraktivnije, pa je nakon centaršuta Kristiansena makazicama savladao Rajkovića.

19:19

60' Dvostruka promena za Dansku

Hjulmand i Isaksen umesto Norgarda i Gronbeka.

19:18

59' Novi karton za Dance, mučimo rivala na sredini

Kristiansen nije imao drugačiji način nego da obaranjem prekine napad.

19:14

55' Eraković sprečava opasnu kontru

Izbili su Danci umalo ispred kaznenog, ali je odbrambeni igrač Zenit nekako sprečio opasnost i poslao loptu u korner.

19:13

54' Živković odmah opasan

Lukić je uputio centaršut, Andrija probao iz prve volej udarcem, ali nije bilo uspeha.

19:10

50' Andersen je prvi upisani igrač

Oborio je Živkovića i zasluženo mu je Kavano pokazao javnu opomenu.

19:04

46' Živković menja Grujića

Sada igramo u istom timu u kom smo igrali i protiv Španije na početku meča.

18:48

45+3' Prekršajem u napadu završeno poluvreme

Oglasio se engleski arbitar unutar šanaesterca Danske, zatim i poslao igrače u svlačionicu.

18:46

45' Igraće se još tri minuta

Treba izdržati ovaj mini-nalet rivala.

18:39

39' Gleda se VAR jako dugo, ali je odluka konačno doneta

Proveravala se potencijalna ofsajd pozicija, međutim nije bilo nedozvoljene pozicije.

18:36

36' (1:0) Velika greška i prelep pogodak Danske!

Izgubljena lopta na trideset metara od gola i mat u nekoliko poteza. Gronbek je odigrao na kraju dupli pas i uz dodatni potez nogom savladao Rajkovića udarcem u sam ugao.

18:35

34' Posed na našoj strani, čeka se prava šansa

Još Orlovi nisu imali priliku poput one Luke Jovića protiv Španije. Čeka se pravi potez i potencijalni pogodak. Posed 54 odsto na našoj strani.

18:30

30' Rajković požrtvovan, ponovo stiska rival

Slobodnjak, pa korner, na kraju Rajković uspeva istrčavanjem da reši opasnost...

18:29

28' Loš faul Lukića ispred kaznenog prostora...

Sapleo je protivnika ispred šesnaesterca i dao priliku rivalu da se oproba.

18:24

24' Samardžić stavlja Šmajhela na muke!

Bio je fudbaler Atalante u posedu u kaznenom prostoru, gađao priezemno, ali je golman lagano to odbranio.

18:24

23' Opasna kontra Danske, Eriksena ne smete puštati...

Na svu sreću u momentu kada je dobio loptu ispred njega je bilo fudbalera Srbije, pa je šut zaustavljen.

18:19

19' Strahinja pokušava sa distance

Prvi šut Srbije ka golu rivala na meču, mnogo prostora je dobio Pavlović koji se uključio u napad. Nije bilo uspeha, udarac je bio izuzetno neprecizan njegovom slabijom desnom nogom.

18:15

14' Auh, prekidi su velika opasnost po Srbiju

Posle kornera je neko od igrača domaćeg tima pokušao, ali se lopta odbila u korner. Bilo je ovde malo i sreće.

18:13

13' Prva šansa na meču, Vestergor gađa pored!

Dobro smo prošli pre izvedenog prekida, nije bilo kartona, ali je umalo štoper pogodio metu. Rajković je samo loptom ispratio loptu pored gola.

18:05

5' Lopta više u nogama domaćina, bez šansi

Veljko Birmančević je u dva navrata prolazio po levom boku, ali je bivao zaustavljen od strane defanzivaca.

18:01

1' Krećemo!

Španija je model kako treba igrati!

17:43

Srbija bez organizovane podrške

Šteta, ali mali broj srpski pristalica je na tribinama.

16:49

Startne postave, Grujić pre Živkovića

Danska: Šmajhel - Kristensen, Vestergor, Andersen - Bah, Hojbjerg, Norgard, Kristiansen - Gronbek, Polusen, Eriksen

Srbija: Rajković - Eraković, Milenković, Pavlović - Nedeljković, Ilić, Grujić, Lukić, Birmančević - Samardžić, Jović

16:30

Dobrodošli u lajv blog!

Poletna reprezentacija Srbije bez nekih standardnih imena je protiv "furije" prikazala mnogo, a mi se nadamo da će to biti dovoljno i za pozitivan rezultat protiv Danske!