On je nova zvezda svetskog fudbala: Ligu nacija otvorio na sjajan način, sada ima osam golova na šest mečeva!

S. I.
S. I.

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Novi ciklus Lige nacija u fudbalu otvoren je duelom na stadionu "Tofik Bahramov" u Bakuu gde je Azerbejdžan u okviru C divizije poražen od Švedske sa 3:1. A sve je počelo promašenim penalom domaćina.

Azeri su bili bolji rival u prvom delu meča i u četvrtom minutu propustili šansu preko Abasa Husejnova, međutim Viktor Johanson se sjajno snašao. Do duboke nadoknade nije bilo prilika vrednih pomena, a onda je penal dosuđen. Ramil Šejdajev nije uspeo da prevari Johansona, a ovaj momenat se ispostavio prelomnim.

Onda je na scenu stupio Viktor Đokereš u paru sa Aleksandrom Isakom. Dve fenomenalne asistencije igrača Sportinga za fudbalera Njukasla donele su Šveđanima miran san, a onda je Đokereš posle pogotka sa bele tačke i sam mogao da proslavi gol u svom stilu.

Počasni pogodak postigao je Renat Dadašov u 82. minutu, ali to ni blizu nije bilo dovoljno za apetite domaćih navijača.

Đokereš sada na šest mečeva u sezoni računajući i klupske nastupe ima osam golova i pet asistencija.