Svilar zaustavio Vlahovića: Nula Juventusa u derbiju protiv Rome, Komo promašio penal za bod u 95. minutu

S. T.
S. T.

Čitanje: oko 1 min.
  • 3

Nema gola Dušana Vlahovića, nema ni pobede za Juventus. Stara dama uzela je samo bod u derbiju protiv Rome u okviru 3. kola Serije A, tako da nijedna ekipa u Italiji neće kao maksimalna otići na prvu reprezentativnu pauzu - 0:0.

Statistički gledano, bila je ovo jedna vrlo slaba utakmica sa samo 12 šuteva ka golu, po šest na obe strane, od čega je po jedan udarac išao u okvir gola.

Jedina šansa vredna pomena bila je upravo Vlahovićeva u 42. minutu, kada se istakao sjajni golman Rome, Mile Svilar i prosledio je loptu u korner.

Drugo poluvreme nam nije donelo baš nijednu šansu vrednu pomena, tako da su se timovi zadovoljili osvojenim bodom.

Juventus se uz njega izjednačio sa Interom, Torinom, pa i Udinezeom, koji je preživeo strašnu dramu protiv Koma i upisao tri boda - 1:0 (1:0).

Razlog tome je promašeni penal Koma u nadoknadi vremena, kada je nesrećni Patrik Kutrone bio neprecizan i tako sačuvao bodove u naručju Udinezea.

Pobednički gol, samim tim, bio je delo Brenera još sa kraja prvog poluvremena, čime je postavljen konačan rezultat na meču.