Prvi poraz Mačve u sezoni, Grafičar srušio Smederevo i ostao sam na vrhu tabele Prve lige Srbije

S. T.
S. T.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Fudbaleri Grafičara iz Beograda jedini su sačuvali maksimalan učinak u Prvoj ligi Srbije posle pet kola, pošto su danas bili bolji od Smedereva na domaćem terenu - 2:0 (1:0).

Strelci za Grafose bili su Maksimović u 33. minutu i Stojanović u 80. minutu, a ovime su momci iz Beograda uspeli da dođu do samog vrha tabele sa maksimalnih 15 poena.

Tamo su mogli da im se priključe fudbaleri Mačve iz Šapca, ali nisu, pošto su poraženi na teškom gostovanju protiv Borca iz Čačka u Užicu - 2:0 (0:0).

Bio je to izuzetno tvrd duel koji je na kraju rešen u završnih 20 minuta. Vodeći gol za domaće fudbalere postigao je Srđan Drašković u 71. minutu, dok je tačku stavio Veljko Bogićević u 90. minutu meča.

Mačva je tako ostala druga sa 12 bodova,  a ovo joj je bio prvi poraz u sezoni, dok je Borac ovim rezultatom uspeo da se popne na četvrto mesto sa osam bodova.

U preostaloj utakmici, Radnik iz Surdulice i Vršac su podelili bodove i zadržali se u sredini tabele - 1:1 (1:0).

Strelac vodećeg gola za Radnik bio je Stojanović, dok je na drugoj strani Radosavljević postavio konačan rezultat meča.