Zvezdin protivnik u Ligi šampiona poveo 2:0, pa u 94. minutu ostao bez pobede

S. J.

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 2

Fudbaleri Štutgarta remizirali su sa ekipom Majnca sa 3:2, u okviru drugog kola Bundeslige.

Podsećanja radi, upravo je Štutgart jedan od Zvezdinih rivala u novom formatu Lige šampiona, i biće gost aktuelnom šampionu Srbije.

Furiozno je krenuo Štutgart, i već u 15. minutu na semaforu je stajalo 2:0. Igrao se osmi minut, kada je Enzo Milo zatresao mrežu, da bi sedam minuta kasnije prednost duplirao Džejmi Leveling.

Ipak, pojačao je Majnc u nastavku, i u 43. minutu dosuđen im je jedanaesterac, koji je uspešno realizovao Amiri.

Prilično se mučio Štutgart u nastavku, te je Majnc u 62. minutu uspeo i da izjednači, golom Burkarta. Da je Majnc bio bolji u tom periodu, govori i to da je isti igrač i 11 minuta kasnije, uspeo da zatrese mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Štutgart - Majnc Foto: Tanjug/AP

I baš u samom finišu meča, ponovo je viđeno veliko uzbuđenje, te je Fabijan Rider u 88. minutu pravom majstorijom iz slobodnjaka, uspeo da donese novo vođstvo domaćima.

Ipak, u četvrtom minutu nadoknade, Štutgart je ostao bez bodova. Maksim Lajš je uspeo da pogodi posle konfuzne reakcije domaće odbrane, i tako donese svom timu bod.

Podsetimo, Štutgart će gostovati Zvezdi 27. novembra od 18.45.