L. I.
L. I.

≫
  • 7

Fudbaleri TSC-a pretrpeli su ubedljiv poraz u okviru revanš susreta plej-ofa za Ligu Evrope, pošto je na stadionu u bačkoj Topoli Makabi iz Tel Aviva slavio sa 5:1.

Izraelski sastav, koji sa klupe predvodi bivši trener Topolčana Žarko Lazetić, je posle trijumfa u prvom susretu još jednom pokazao klasu, a posle 15. minuta na semaforu je stajalo 0:3 za goste!

Prvo je, večeras vrlo raspoloženi Ado umakao Vlalukinu i pogodio sami ugao gola Veljka Ilića, pa se izraelski sastav radovao posle samo 80 sekundi. U 6. minutu ponovo se u strelce upisao isti igrač, iz gotovo identične akcije.

Trener domaćih Dean Klafurić bio je prinuđen da izvrši izmenu u 9. minutu pošto se povredio Luka Capan, a na terenu se našao Vukašin Krstić.

Samo tri minuta kasnije Veljko Ilić je morao da po treći put vadi loptu iz mreže. Pogotku Makabija prethodio je korner, lopta je došla do Asantea koji je izbio oči u oči sa golmanom i pogodio mrežu za velikih 3:0.

Nakon kanonade Makabija tempo igre je opao, a TSC je prvi put zapretio u 27. minutu susreta. Dobro su kombinovali izabranici Deana Klafurića, ali je u presudnim trenucima Vlalukin uputio nešto lošiji centaršut pa je šansa otišla u nepovrat.

U 35. minutu Veljko Ilić je odličnom intervencijom zaustavio udarac sa desne strane i sprečio fudbalere Makabija da sa ubedljivijom prednošću odu na odmor.

Posle petnaestominutne pauze TSC je zaigrao bolje, te je preko Ćirkovića, a potom i Pantovića mogao da smanji rezultat, ali su pomenuti fudbaleri bili neprecizni u izglednim situacijama.

Nakon samo 12 minuta igre u nastavku Izraelci postižu novi gol. Igrao se 56. minut kada je Turgeman odlično šutirao sa nekih 20-ak metara i poslao loptu iza leđa Veljka Ilića.

Domaći sastav je na sve načine pokušavao da postigne počasni pogodak, a najbliži su bili u 65. minutu, kada je posle udarca Miloša Pantovića lopta uzdrmala prečku.

U samoj završnici susreta viđena su dva gola. najpre je Makabi preko Šaharapostigao peti gol, da bi poraz Topolčana ublažio prestiž u prvom minutu nadoknade susreta.

Makabi je ukupnim rezultatom 8:1 obezbedio učešće u grupnoj fazi Lige Evrope, dok će TSC nastupati u Ligi konferencija.

Činjenice

• Meč između TSC-a i Makabija na programu je od 21 čas.
  • Prvi duel pripao je izraelskoj ekipi koja je slavila sa 3:0.
  • Glavni arbitar meča biće Portugalac Žoao Pineiro.
  • Direktan prenos ovog susreta možete pratiti na Areni Premium 1.
  • Makabi iz Tel Aviva sa klupe predvodi Žarko Lazetić, koji je sedeo na klupi Topolčana.
Najnovije
20:00

TSC-Makabi Tel Aviv 1:5 (Ado 2, 10, Asante 15, Turgeman 56, Šahar 88'/Prestiž 90.)

22:50

90' TSC-Makabi - Kraj meča

Završena je utakmica u Bačkoj Topoli.

22:44

86' TSC-Makabi 0:4 - Nema uzbuđenja u Bačkoj Topoli

Ritam igre je opao, i stiče se utisak da obe ekipe čekaju poslednji zvižduk.

22:23

65' TSC-Makabi 0:4 - Ponovo preti Pantović

Odlična prilika za TSC. Miloš Pantović je dobio loptu u srcu kaznenog prostora, šutirao iz prve, ali je lopta uzdrmala prečku.

22:16

56' TSC-Makabi 0:4 - Goooool!

Novi pogodak Makabija. Ovoga puta u strelce se upisao Turgeman koji je odlično šutirao sa nekih 20 metara i pogodio mrežu Veljka Ilića.

22:12

54' TSC-Makabi 0:3 - Žuti karton za Ifeta Đakovca

Javna opomena za vezistu Topolčana. Bio je neoprezan na sredini terena i zaradio žuti karton.

22:10

53' TSC-Makabi 0:3 - Miloš pantović šutira preko gola!

Odlično se kretao Đakovac na levoj strani terena, oslobodio se čuvara i uputio dobar centaršut, a Miloš Pantović nije uspeo da zatrese mrežu iz neposredne blizine. Bolja igra TSC-a u nastavku.

22:07

49' TSC-Makabi 0:3 - Ovo je bilo blizu!

Zapretio je sada TSC preko Ćirkovića. Kombinovali su on i Marko Lazetić, ali je vezista Topolčana šutirao iskosa pa mu je golman Makabija odbranio udarac.

Od svega samo korner.

22:03

46' TSC-Makabi - Počelo je drugo poluvreme

Počelo je drugo poluvreme, a gostujući sastav ima velikih tri gola prednosti.

21:45

44' TSC-Makabi 0:3 - Umalo i četvri gol za goste

Dosta sreće za TSC. Sevnula je kontra gostiju, posle par dodavanja u prilici se našao Turgeman, ali lopta odlazi pored stative.

21:35

35' TSC-Makabi 0:3 - Brani Veljko Ilić

Mogao je Makabi iz ovog napada do ubedljivije prednosti. Izborio se Davida za prostor, oštro šutirao sa desne strane, ali je mladi reprezentativac Srbije odličnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

21:27

27' TSC-Makabi 0:3 - Domaćin se oslobodio pritiska

Krenuli su domaći u napad i imali dobru šansu da ugroze gol gostiju, ali je Vlalukin u završnici loše centrirao loptu u kazneni prostor.

21:14

12' TSC-Makabi 0:3 - Gooool!

Katastrofa TSC-a! Izraelci su posle kornera uspeli da postignu i treći pogodak. Asante je pogodio mrežu posle kornera.

Čuju se zvižduci na stadionu u Bačkoj Topoli.

21:07

5' TSC-Makabi 0:2 - Goooool!

Košmarni početak za TSC. Preslikana akcija kao kod prvog pogotka i opet Ado pogađa mrežu.

21:03

2' TSC-Makabi 0:1 - Goooool!

Vodi Makabi posle samo 80 sekundi igre. ostavio je Vlalukin dosta prostora na svojoj strani, što je izraelski sastav iskoristio preko Ada.

21:00

1' TSC-Makabi 0:0 - Meč je počeo

Počela je utakmica u Topoli.

20:59

Meč je počeo minutom ćutanja!

Pomenuti susret počeo je minutom ćutanja u čast nedavno preminulom Sven Goranu Eriksonu.

20:08

Izjava Žarka Lazetića

Pred ovaj susret svoja očekivanja izneo je i strateg Makabija, Žarko Lazetić.

- Sigurno da će biti emotivna utakmica za mene, ali ja sam profesionalac. Za taj klub i stadion me vežu najlepše moguće memorije, ali ću u svakom slučaju pokušati da ih iskoristim i da učinim sve da ih podelim sa svima u mom novom klubu i da nam to koliko god može pomogne da u revanšu u Bačkoj Topoli budemo najbolji mogući i da pobedimo utakmicu - rekao je Lazetić.

Žarko Lazetić Foto: MN Press/Ivica Veselinov
20:01

Poznati su i sastavi za večerašnji susret!

Poznati su i sastavi za večerašnji susret, a treneri su se odlučili za sledeće igrače:

19:57

Dobro nam došli!

Dobro nam došli u lajv blog. Večeras ćemo pratiti utakmicu plej-ofa Lige Evrope, a sastaju se ekipe TSC-a i Makabija iz Tel Aviva. U prvom susretu izraelski tim slavio je razultatom 3:0, te Topolčanima predstoji jako težak zadatak.