Fudbal Liga šampiona FK Crvena Zvezda FK Bodo Glimt Foto: Mileta Mirčetić

Zvezda je u Ligi šampiona! Duarte i Spajić ponovo doneli crveno-belima elitu i ludilo na Marakani

≫
  • 33

Grmi na Marakani, Crvena zvezda je u Ligi šampiona! Fudbaleri crveno-belih uspeli su da slave veliku pobedu u meču sezone protiv Bode Glimta, da nadoknade minus iz prvog duela u Norveškoj preko Bruna Duartea i Spajića i da obezbede sebi osam utakmica u elitnom takmičenju ove jeseni - 2:0 (1:0)!

Gledali smo izuzetno dinamično i energično prvo poluvreme ekipe Crvene zvezde. Već od samog starta su igrači crveno-belih pokazali zube Norvežanima i nagovestili da će stvari biti daleko drugačije u odnosu na stanje koje smo imali prilike da vidimo na terenu pre osam dana u Bodeu.

Još u 6. minutu je Zvezda imala opasan napad kada je Duarte probacio loptu u kaznenom prostoru do Olajinke, a ovaj nije uspeo da je lepo zahvati, što je na kraju ispalo i odlično, pošto je ona došla do Ivanića, koji nažalost nije uspeo da šutira precizno i lopta je završila pored gola.

Sedam minuta kasnije, u 13. minutu je Zvezda imala još jednu odličnu šansu preko Hvanga, ali je golman Hajkin uspeo da to odbrani fantastičnom paradom.

A onda, pravo niotkuda, u 24. minutu meča, sudija Davide Masa pokazao je na penal za Zvezdu. Oborio je Bjetfurt na ivici kaznenog prostora Milsona i to je apsolutno opravdano bila najstroža kazna za crveno-bele. Loptu je minut kasnije kao izvođač preuzeo Duarte i uspeo je da zatrese mrežu, iako je golman Norvežana pročitao stranu.

Zatim je na scenu stupio Piter Olajinka, koji je krenuo da "rešeta" iz svih oružja. Šutirao je fudbaler Zvezde iz mnogih pozicija, a u 31. minutu je posle udarca glavom izbliza čak pogodio i prečku nakon što je loptu zakačio golman Bodea.

U 41. minutu je Olajinka pokušao još jednom pred sam kraj prvog poluvremena, ali je poslednjih 10 minuta ovog dela igre ipak proteklo nešto mirnije. Bila je svesna Zvezda da ima dobar rezultat u svojim rukama i pažljivo je sačuvala tu prednost na odmoru.

Takav je bio i početak drugog poluvremena. Zvezda nije jurila, igrala je pametno i to joj se na kraju i isplatilo u 58. minutu utakmice.

Dobila je Zvezda u tom minutu korner posle jednog udarca Elšnika, a upravo ovaj fudbaler je centrirao iz ugla i pronašao Uroša Spajića u kaznenom prostoru, koji je glavom doneo novu erupciju na stadionu "Rajko Mitić". Crveno-beli su u tom momentu imali rezultat za Ligu šampiona.

Norvežani su tada shvatili da moraju da krenu na sve ili ništa. Jednostavno, gol im je bio potreban kako bi izborili barem produžetak, tako da smo nakon svega videli nekoliko ozbiljnijih pretnji fudbalera Bode Glimta.

Zvezda je zatim možda mogla sve i da reši kada je Šerif Endiaje izbio u kontru, ali se nažalost nakon toga u potpunosti spetljao, pa su ga u 75. minutu Norvežani sustigli i sprečili veću šansu i potencijalni treći gol.

U tim momentima krenuo je i epski pljusak na Marakani, a Norvežani su se dali u sve ili ništa. Na kraju je to ispalo jedno veliko ništa za njih, a sa druge strane je donelo ogromnu radost svima na stadionu "Rajko Mitić".

Crveno-beli su uspeli da obezbede mesto u Ligi šampiona za narednu sezonu, tako da će njihova kuglica i sutra zablistati na žrebu za elitno takmičenje.

22:54

95' Žuti karton nekom na klupi Zvezde

Vladan Milojević ide levo-desno, jedva čeka kraj meča... Ivanić je dobio karton.

22:53

94' Drama na Marakani

Zinkernagel pokazuje zašto je najbolji igrač Bodea, kakav centaršut... Onda i mnogo sreće, nije šutirao jedan igrač Norvežana.

22:50

90' PET MINUTA NADOKNADE

Toliko je ostalo do kraja ovog meča!

22:46

87' Žuti karton za Rodrigeza, slobodan udarac za Bode

Prete Norvežani...

22:46

85' Tri izmene u Bodeu, jedna u Zvezdi

Bjertfurt, Evjen i Mete izlaze, dok ulaze Moe, Oklend i Helmersen kod Norvežana. Ivanića menja Ilić u Zvezdi.

22:40

78' Izmena je u međuvremena bila i kod Norvežana

Fet je izašao, a ušao je Saltnes.

22:36

77' Krenuo pljusak na Marakani

Na stadionu "Rajko Mitić" krenuo je izuzetno jak pljusak, a interesantno, u nekim delovima Beograda kiša ni ne pada ili pada jako slabo.

22:35

75' Endiaje propustio ogromnu šansu

Šerif je sada pobegao svima, a onda se spetljao... Promašio je ceo fudbal, a Norvežani su se odbranili.

22:31

72' Nove izemene u Zvezdi

Olajinka i Bruno Duarte su napustili teren, a ušli su Šerif Endiaje i Dalsio.

22:25

66' Izmena u Bodeu

Zinkernagel, jedan od najboljih fudbalera Bodea ulazi, a izlazi Heg.

22:25

65' Bode zapretio

Posle velike gužve u kaznenom prostoru, Bode je dobio korner, a posle njega je dosuđen faul nad golmanom, pa se Zvezda odbranila.

22:22

62' Izmena u Zvezdi

Izašao je Milson, a ušao je Rodrigez. Prvi put menja Milojević od početka ovog meča.

22:20

61' Žuti karton za Norvežane

Sjelund je dobio žuti karton zbog starta sa leđa.

22:18

58' GOOOOOOOOOOOOL! ZVEZDA VODI 2:0!

Uroš Spajić je strelac! Bio je to korner posle kojeg je lopta došla do Spajića koji je šutirao glavom, a on je uspeo da je prosledi u mrežu. Elšnik je taj koji je centrirao iz kornera.

22:14

55' Elšnik dobija žuti karton

Oštar start Elšnika i sada Italijan vadi prvi žuti karton na ovom meču.

22:12

53' Miran početak drugog poluvremena

Dosta miran početak drugog poluvremena. Norvežani su malo uspeli da dođu do daha i sada su oni ti koji imaju loptu u posedu.

22:05

46' Počelo je drugo poluvreme!

Drugo poluvreme je upravo počelo!

22:04

Pogledajte neke od najboljih detalja iz prvog poluvremena:

21:51

POLUVREME

Zvezda ima prednost od 1:0 na poluvremenu, a ovaj rezultat bi nas na kraju odveo u produžetke.

21:47

45+1' Samo jedan minut nadoknade

Toliko je odlučio Davide Masa.

21:47

45' Izblokiran udarac Duartea

Šutirao je Duarte sa 20 metara, biće korner za Zvezdu. Na kraju lopta u rukama golmana Bodea.

21:44

42' Svi na Marakani se uhvatili za glave, ali dobro je

Milson je zakačio travnatu podlogu nogom i pao je sa ogromnim jaucima. Delovalo je da se povredio, ali je ipak uspeo da ustane. Svi su se uhvatili za glavu na Marakani.

21:42

41' Olajinka opet!

Nadrealno igra Olajinka, opet je sada izblokiran od strane norveških defanzivaca. Zaista deluje da gol visi u vazduhu.

21:40

39' Oštar start Norvežanina, i dalje nema žutih kartona

Evjen pravi vrlo oštar start, a sudija Davide Masa mu ukazuje na to da mu je ovo poslednji put pre nego što dobije žuti karton.

21:39

37' Nastavljaju se napadi Crvene zvezde

Pritisak se nastavlja, novi korner za Crvenu zvezdu...

21:33

31' PREČKA!

Auh, prečku pogađa Olajinka! Spektakularan šut glavom, odbranio je to golman Bodea i lopta je završila na prečki, ogromna šansa da Zvezda povede sa 2:0.

21:31

29' Norvežani trenutno ne znaju gde "udaraju"

Gundersen se sada kocka u svom kaznenom prostoru, ali je nekako jedva uspeo da ispuca loptu daleko u aut. Norvežani su sada u totalnom rasulu u svakom segmentu.

21:30

28' Olajinka!

Ogromna šansa za Zvezdu i velika gužva, Olajinka je šutirao, ali je Norvežanin izblokirao loptu, sada je pitanje da li ramenom ili rukom. Na kraju ramenom i to je korner, a posle njega nema veće šanse za crveno-bele!

21:27

26' GOOOOOOOOOOL! ZVEZDA VODI!

Duarte postiže gol za Crvenu zvezdu! Pogodio je golman Bodea stranu, ali je lopta završila u mreži! Ukupan rezultat je sada 2:2 i on bi nas odveo u produžetke.

21:26

24' PENAL ZA CRVENU ZVEZDU!

Davide Masa pokazuje na belu tačku! Bjertfurt je oborio Milsona!

21:23

22' Bližimo se sredini prvog poluvremena, i dalje nema golova

Zvezda je ta koja napada, Norvežani za sada nemaju većih šansi...

21:19

17' Još jedan opasan napad Zvezde

Olajinka je odlično ukrao loptu protivniku, prosledio je do Duartea, ali se ovaj zaista predugo nameštao na šut i na kraju je izblokiran.

21:18

16' Vrlo loš centaršut Elšnika

Imala je Zvezda sada slobodan udarac, ali je Elšnik centrirao zaista vrlo loše i lopta je otišla u gol-aut. Norvežani već pokušavaju da ukradu malo vremena...

21:15

13' Odličan udarac Hvanga!

Fenomenalan udarac! Sa oko 18 metara iskosa sa desne strane je šutirao sada Hvang, ali je golman Bodea paradom sprečio Zvezdu da dođe do prednosti na Marakani!

21:14

12' Olajinka je zadao sebi prejak pas

Lepo je sada izbio ispred Piter Olajinka, međutim, posle toga je sebi zadao prejak pas i golman je to uhvatio u svoj stisak. Ispred je bio još jedan defanzivni fudbaler Bode Glimta.

21:10

8' Ništa od nove pretnje posle kornera Crvene zvezde

Zvezda je imala novi korner, ali su se Norvežani sada već vrlo lako odbranili i sprečili veću pretnju.

21:08

6' Gigantska šansa za Zvezdu!

Duarte je prvo uspeo da prebaci loptu za Olajinku, koji je pokušao da šutira ili asitira, na kraju je lopta došla do Ivanića, a on je šutirao pored gola! Lep pritisak je sada napravila Zvezda.

21:06

4' Prvi korner za Bode Glimt

Centrirao je Berg, ali je Zvezda vrlo lako otklonila opasnost ispred svog gola.

21:05

Ovo je poruka navijača Crvene zvezde fudbalerima pred meč sa Bodeom

Na severnoj tribini se pojavila velika poruka navijača Crvene zvezde fudbalerima pred meč sa Bode Glimtom.

Poruka Foto: Telegraf.rs
21:02

1' Meč je upravo počeo!

Utakmica je upravo počela!

21:01

Navijači Bode Glimta zapalili baklje

I to uz himnu Lige šampiona, atmosfera je vrela na Marakani.

20:53

Bajaga došao podno severne tribine u Zvezdinom dresu

Pevač, Momčilo Bajagić Bajaga došao je ispod severne tribine stadiona gde je pozdravio navijače.

20:50

Stadion je sada već odlično popunjen

Navijači i dalje ulaze, a utakmica će početi za manje od deset minuta!

20:37

Bajaga i zlatni vaterpolisti došli da navijaju za Crvenu zvezdu protiv Bode Glimta

Na stadion "Rajko Mitić" došli su zlatni vaterpolisti i monumentalni pevač Momčilo Bajagić Bajaga, koji će dobiti i poseban poklon od kluba.

20:22

Fudbaleri Zvezde se polako spremaju za meč, dali su i svoja očekivanja

Fudbaleri Crvene zvezde takođe se spremaju za meč sa Bode Glimtom, a usledilo je i obavezno davanje izjava za nosioce TV prava.

20:21

I fudbaleri Bode Glimta dobili glasne zvižduke

Ušli su i fudbaleri Bode Glimta na teren, pa su i oni dobili svoju porciju zvižduka od strane navijača.

20:11

Golmani Bode Glimta ušli na teren, dočekali ih "gromovi" Marakane

Golmani Bode Glimta izašli su na zagrevanje, a čitav stadion dočekao ih je velikim zvižducima i povicima.

20:08

Vremenski uslovi nisu baš najpovoljniji

U Beogradu je već više od dva meseca nepodnošljiva temperatura vazduha, što je bio slučaj i danas, a i večeras pred sam početak meča. Temperatura je 28 stepeni, vlažnost vazduha 46%, a nije nemoguće da se tokom meča desi i pljusak koji se kreće iz pravca Banata.

To bi ipak moglo više da odgovara domaćima, koji su adaptirani na ovakvu klimu. Podsetimo, u Norveškoj je tokom prvog meča bilo samo 14 stepeni...

20:04

Ovako izgleda stadion "Rajko Mitić" na oko sat vremena pred meč

Navijači polako, ali sigurno ispunjavaju tribine na stadionu "Rajko Mitić". Podsetimo, najavljeno je da će oko 45.000 ljudi biti prisutno na meču.

20:01

Poruka dobrodošlice i na norveškom jeziku

Zvezda je dobrodošlicu navijačima iskazala na norveškom, engleskom i srpskom jeziku.

FK Crvena zvezda - FK Bode Glimt Foto: Telegraf.rs
19:55

Nemali broj navijača Bodea na tribinama

Iz Norveške iz Bodea je u Beograd doputovao i nemali broj navijača Bode Glimta, koji će bodriti svoje Žute na stadionu "Rajko Mitić". Pogledajte kako izgleda ova mala grupa na južnoj strani stadiona:

19:47

SASTAVI ZA DANAŠNJI MEČ

Objavljeni su sastavi za današnji meč:

FK Crvena zvezda (4-2-3-1): Ilić - Mimović, Điga, Spajić, Seo - Elšnik, Hvang - Olajinka, Ivanić, Milson - Duarte

Klupa: Guteša, Šljivić, Kanga, Endiaje, Katai, Rodrigez, Dalsio Gomez, Rodić, Leković, L. Ilić, Drkušić, Prutsev

FK Bode Glimt (4-3-3): Hajkin - Sjeveld, Bjerfut, Gundersen, Bjerkan - Evjen, Berg, Brunštad Fet - Meta, Heh, Hauge

Klupa: Faje Lund, Nilsen, Oklend, Saltnes, Moe, Helmersen, Serli, Kapskarmo, Tomič, Serensen, Zinkernagel, Mikelsen

19:46

Evo gde možete da gledate uživo TV prenos meča Crvena zvezda - Bode Glimt

TV prenos duela obezbeđen je na dve televizije, tako da će svi u Srbiji moći da ga prate putem malih ekrana.

19:45

Očekuje se preko 45.000 navijača

Ogromna je gužva ispred stadiona "Rajko Mitić", javljaju naši reporteri sa lica mesta.

Očekuje se da na stadionu bude preko 45.000 navijača.

19:42

Dobrodošli u prenos uživo!

Poštovani čitaoci portala Telegraf Sport, dobro nam došli u još jedan blog uživo! Večeras ćemo zajedno ispratiti dešavanja sa revanš meča između Crvene zvezde i Bode Glimta u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Meč se igra od 21.00 čas na stadionu "Rajko Mitić", a Norvežani imaju prednost od 2:1 iz prvog duela.