L. I.
L. I.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Fudbaleri Selte iz Viga savladali su Valensiju na domaćem terenu rezultatom 3:1, u okviru drugog kola La lige.

Domaći sastav je do pobede stigao posle preokreta, jer su "slepi miševi" pogotkom Dijega Lopeza u 14. minutu došli do vođstva. Ipak, posle deset minuta Selta je izjednačila preko Oskar Mingeza na asistenciju Jaga Aspasa.

U 28. minutu mrežu Valensije zatresao je Aspas i u potpunosti preokrenuo rezultat.  Pouzdani napadač mogao je još jednom da se upiše u strelce na isteku prvog dela meča, ali je njegov šut sa bele tačke zaustavio Mamardašvili.

Do kraja susreta Selta je preko Franka Beltrana postigla još jedan pogodak i rešila pitanje pobednika.

U narednom kolu Selta će na megdan Viljarealu, dok će Valensija odmeriti snage sa Atletikom iz Bilbaa.