TSC, Makabi Foto: MN Press / mr

Katastrofa TSC-a protiv Makabija: Izraelci igrali "viktorije" sa 2 igrača više, srpski tim jednom nogom u LK

≫
  • 2

Fudbaleri TSC-a su prošli kao "bosi po trnju" na prvom evropskom meču ove sezone, jer su u okviru plej-ofa za Ligu Evrope poraženi od Makabija iz Tel Aviva sa 3:0 u Mađarskoj. Moglo je biti i ubedljivije, s obzirom na to da je tim iz Bačke Topole imao dva igrača manje čitavih 45 minuta.

Veoma loša, bleda, neubedljiva igra TSC-a, koji jednostavno i nije mogao ništa više da uradi u meču gde je bio potpuni autsajder protiv svog bivšeg trenera. Od početka je bilo vidljivo da TSC ne može baš da parira, izašli su defanzivno i držali su se tako tek 25 minuta.

TSC je želeo da se okuša po sličnom receptu kao Crvena zvezda protiv Bode Glimta, želeli su da se brane i vrebaju šansu iz kontre, što je samo dovelo do velikih problema u istoj toj odbrani. Makabi je probijao kako je želeo i ređao je šansu za šansom.

Odbrana je pukla u tom 25 minutu, kada je Makabi imao nekoliko udaraca, a na kraju je Turgeman postigao gol za 1:0. Nakon toga, do kraja poluvremena je tim iz Tel Aviva nastavio da napada, pritiska, a crveni karton koji je dobio Mateja Đorđević je samo pomogao.

Da stvari budu i gore po TSC, do kraja poluvremena je crveni karton dobio i Mihajlo Banjac, dok je potom novi gol došao u drugom poluvremenu preko Pereca, koji je postavio konačnih 2:0, dok je Madmon u smiraju utakmice postigao i novi pogodak Madmon za 3:0.

Jednostavno, od samog starta meča je Makabi bio taj koji je pretio. Doduše, početak utakmice nije bio previše oćeavajući. Makabi je imao inicijativu, ali nije uspevao da dođe do ozbiljnije prilike, već je kružio oko gola.

Prvih 20 minuta je prošlo u toj letargičnoj atmosferi, a prva prilika je bila i ta koja je donela gol.

Igrao se 26. minuti Makabi je poveo. Inicijativa Izraelaca je u daljim minutima bivala sve ozbiljnija, dok je priliku imao i TSC u 36. minutu. Reklo bi se da je ovo i najbolje nešto što je imao tim iz Bačke Topole, iako je bio dosuđen ofsajd.

Ćirković je dobio loptu, našao je Sašu Jovanovića samog na drugoj stativi, ali je ovaj sa nekoliko metara prebacio prazan gol. Nakon tog pokušaja je krenula i katastrofa za TSC, pošto je prvo Mateja Đorđević u 42. minutu dobio crveni karton, a samo četiri minuta kasnije je isto zadesilo i Mihajla Banjca.

Već na startu drugog poluvremena se videlo i koliki će problem za TSC biti to što imaju dva igrača manje i što ne mogu ništa da urade protiv svog daleko moćnijeg i daleko staloženijeg rivala na ovom meču.

Veljko Ilić je bio na pravim mukama, odbranio je udarac u 54. minutu, ali nije bio iste sreće u 63.

Turgeman je asistirao, a Perec je postigao drugi gol na meču za 2:0.

Umalo je bio dosuđen i penal protiv TSC-a, ali je VAR odlučio da tu nije bilo igranja rukom. Ipak, samo sedam minuta kasnije, usledio je i novi gol, te konačnih 3:0 na ovom meču.

Reklo bi se da revanš nije ni potreban, te da će TSC otići u Ligu konferencjia.

Najnovije
19:20

Makabi - TSC 3:0 /Turgeman 26', Perec 63', Madmon 83'/

Makabi (4-3-3): Mišati - Jezkel, Šomo, Asanmte, Davidzada - Perec, Sisoko, Kaničovski - Davida, Turgeman, Lajus.

TSC (4-3-3): Ilić - Vlalukin, Đorđević, Stevanović, Petrović - Radin, Capan, Đakovac - Jovanović, Banjac, Ćirković

21:55

90+5 KRAJ MEČA

Gotov je meč u Sombatelju

21:45

83' Novi gol za Makabi

Sada je gol postigao Elad Madmon...

21:37

76' Gledao je VAR i sad potencijalni penal za Makabi...

Mogao je TSC da upadne u još veće probleme u ovim trenucima, pošto se proveravao VAR zbog navodnog igranja rukom.

Međutim, ustanovljeno je da nije bilo namere.

21:23

63' Goooool! Gubi TSC 2:0

Nastavlja se agonija, Dor Perec je postigao gol novi za Makabi.

21:13

54' Brani Ilić

Najviše prilike da se istakne u ekipi će imati Veljko Ilić, koga tek sad očekuju prave muke.

Odbranio je pokušaj Makabija i sačuvao svoj tim.

21:09

50' Nastavlja Makabi napade

TSC i na broju nije mogao da napravi ništa ekipi Makabija,a tek sada sa dva igrača manje... Izraelci su daleko opasniji.

21:04

46' - Krenulo je drugo poluvreme!

Iii gotova je pauza

20:48

45+2 DRUGI CRVENI KARTON!

Auh, crveni karton dobija i Mihajlo Banjac.

Sudija je nakon intrevencije VAR tehnologije odlučio da promeni odluku.

20:41

42' Crveni karton za TSC

Mateja Đorđević je dobio crveni karton nakon veoma ozbiljnog starta na sredini terena.

20:36

36' Kakav promašaj TSC-a!

Pravo niotkuda je TSC došao u šansu, Aleksandar Ćirković je dobio loptu, ali je bio u ofsajdu.

On je odlučio da doda loptu, kada je usledio katastrofalan promašaj Jovanovića.

Na sreću, bio je ofsajd.

20:33

34' Na ovom meču samo jedna ekipa igra...

Jednostavno, TSC ne može ništa u ovom meču.

Nisu prešli polovinu terena.

20:26

27' Gol za Makabi...

I evo gola za Makabi, gubi TSC.

Dor Turgeman je postigao pogodak.

Činilo se da se TSC odbranio u ovom slučaju, ali iz nebrojeno mnogo pokušaja je lopta otišla u gol.

20:19

19' TSC bez prilike

Teško je objasniti situaciju, ali jednostavno, TSC se muči da izađe na polovinu svog protivnika. Makabi je taj koji "davi" ekipu iz Bačke Topole, te već imaju tri udarca ka golu.

20:10

10' Za sada nema prilika

Makabi je ekipa koja dosta više ima loptu u posedu i koja vodi glavnu reč. TSC nije mogao ni da dođe u priliku za nešto ozbiljniju akciju. Imao je Makabi priliku glavom, ali je lopta otišla pored gola.

20:03

4' Već problemi za TSC

Auh, ovo je moglo biti veoma opasno po TSC.

Ubačena je lopta sa strane, nekako je prošla do golmana Ilića, na sreću je Capan sprečio igrače Makabija da naprave nešto više.

19:59

1' Krenuo je meč!

Počela je tuakmcia između TSC-a i Makabija u Mađarskoj!

19:17

SASTAVI:

19:16

Dobro nam došli u Mađarsku!

Jeste, u Mađarsku, pošto Makabi kao domaćin igra u Sombatelju. Tamo će tim iz Izraela ugostiti ekipu iz Bačke Topole.

Ovo će ujedno biti i prvi duel Žarka Lazetića protiv svog bivšeg kluba.