K Zvezda – FK Jedinstvo Ub Foto: MN Press/Marko Metlaš

Zvezda dobila bolan šamar u Norveškoj: Bode ima prednost, crveno-beli se nadaju preokretu i LŠ na Marakani

≫
  • 56

Fudbaleri Crvene zvezde se nisu baš proslavili u Norveškoj protiv Bode Glimta u okviru prvog meča plej-ofa za Ligu šampiona, gde su poraženi sa 2:1. Gol za crveno-bele je postigao Ognjen Mimović, dok su na drugoj strani pogađali Isak Mete i Odin Bjertfut. Revanš je za osam dana.

Gledali smo veoma čudnu Zvezdu na ovom meču, reklo bi se po poznatom romanu ovo je bilo izdanje "Doktor Džekil i Mister Hajd". Upravo tako su izgledala dva poluvremena crveno-belih, koji su se setili da igraju fudbal i napadnu tek nakon primljenog drugog gola.

Jasan je bio cilj Vladana Milojevića i Crvene zvezde, želeli su u Beograd da vrate "nulu", da na Markani sačekaju Bode sa 0:0 iz ovog meča, ali jednostavno, takav fudbal ne prolazi baš uvek u Evropi.

Bode Glimt je "namirisao krv" i video je da u prvom poluvremenu praktično igraju protiv sebe. Mašili su dosta prilika, ali su potom u 17 minuta drugog poluvremena pokazali dasu i oni shvatili - Zvezda želi da se brani.

Postignut je jedan gol, promašene su dve, do tri kolosalne greške, a Mete je lepoticom pokazao da žele pobedu. Tada se tek cimnula Zvezda, setila se da se i ona pita, setila da je zapravo nekadašnji prvak Evrope i sveta, pa su izmene prodrmale aktuelnog šampiona Srbije. Nagrada za to je stigla u vidu gola Ognjena Mimovića, koji daje mnogo veće nade pred revanš.

Moglo je ovo da bude daleko gore, mogla je da pukne bruka u Norveškoj i veoma velik šamar, ali se na sreću spasilo sve što se moglo spasiti u tih poslednjih pola sata meča.

Gol Ognjen Mimović Foto: Arena Sport / Printscreen

Već od samog početka meča je pokazao Bode da na svom terenu ne želi ništa drugo sem pobede. U prvih pet minuta nije bilo prilika, jednostavno, tada je Zvezda nekako i jedini put u prvom delu igre pokušala da dođe do gola. Rodić je centrirao, ali bez opasnosti.

Nakon toga, Bode je počeo već da vreba svoje šanse, a već u devetom minutu je viđen i prvi šut. Akcija u nekoliko koraka, Mete je dobio loptu na desnom krilu, šutirao je ali veoma slabo.

Već dva minuta kasnije je moglo da bude dosta opasnije. Hauge je odigrao dupli pas sa Hehom, ali je lopta izašla u gol-aut. Međutim, sve je ovo bio uvod u ono što sledi, a to je još ofanzivniji Bodo Glimt. Moglo je biti opasno u 14. minutu, Spajić je odigrao rukom i dosuđen je slobodan udarac iz veoma opasne situacije, ali je Endiaje to izblokirao u živom zidu.

Usledili su nešto slabiji minuti, bez toliko prilika, a Bode je nastavio da steže obruč oko gola Crvene zvezde. Mete je štuirao u 27. minutu, ali je i njegov udarac otišao van mete u ovom slučaju.

Najozbiljnija šansa viđena je u 38. minutu meča. Zaista lepa akcija Bode Glimta, nekoliko dodavanja je odigrano, a iz natrčavanja je Sjeveld šutirao jako. Lopta je zakačila Luku Ilića i pogodila je prečku, pošto je golman Marko Ilić već bio savladan. Ipak, okvir gola je sačuvao crveno-bele.

Uspela je Zvezda da postigne i gol u 44. minutu, ali je Šerif Endiaje bio u ofsajdu, te je isti poništen.

FK Crvena zvezda Printscreen: Arena sport

Drugo poluvreme je donelo i još ofanzivniji Bodo Glimt, osetili su Norvežani to da Zvezda ne želi da napadne, da želi samo da se brani i odlučili su da krenu svim silama ka golu.

Imao je Heh odmah priliku na otvarnjau drugog poluvremena, ali je Marko Ilić to odbranio.

Već tri minuta kasnije je priliku imao ponovo Heh, ogromnu, pogrešio je Seol ali napadač Bodea nije uspeo da dođe do pogotka. Odbranio je Marko Ilić. Ipak, prvi gol je postigao Odin Bjertfut u 52. minutu.

Dobio je odličnu loptu, najviši je bio u skoku i postigao je pogodak. Nakon toga, Zvezda je zapretila i to konačno. Ivanić i Elšnik su pucali po golu u 59. minutu, ali nisu bili precizni.

Tada se dogodio i novi šok. Isak Meta je dobio loptu, namestio se na jaču levu nogu i prelepo gađao i pogodio gol Marka Ilića. Jednostavno, golman Zvezde nije mogao ništa u ovoj situaciji.

Odlučila je Zvezda da krene malo ofanzivnije sada, odlučili su da pođu uanpred i to je odmah nagrađeno.

Promenio je Vladan Milojević ekipu, uveo je sveže igrače u napad i to je iskoristio Ognjen Mimović, koji je iz drugog plana uspeo da dođe do gola.

Lep centaršut, Mimović je uklizao i došao je do gola.

Nakon ovoga, više i nije bilo prilika, a Zvezda se nada preokretu na Marakani.

Revanš je na programu za osam dana.

Najnovije
21:00

Bode Glimt - Zvezda 2:1 (0:0) /Bjertfut 52', Mete 62' - Mimović 75'/

Crvena zvezda: Ilić - Seol, Điga, Spajić, Rodić - Hvang, Elšnik - Ilić, Ivanić, Olajinka - Endiaje.

Bode: Hajkin - Sjevold, Bjertuft, Gundersen, Bjerkan - Evjen, Berg, Brunštad Fet - Mata, Heh, Hauge.

22:49

90' Još tri minuta...

Veoma malo je ostalo do kraja...

22:40

82' Oprezan je Bode, sada Zvezda napada

Okrenule su se sada karte u ovoj situaciji, sada je Zvezda ta koja napada.

22:33

75' GOOOL, NIOTKUDA!

Ovo niko nije očekivao, evo gola za Crvenu zvezdu. Ognjen Mimović dolzai do pogotka.

22:32

74' Kakav promašaj Ivanića...

Auuh, bila je ovo najveća prilika za Crvenu zvezdu, mogao je Mirko Ivanić da postigne pogodak.

Ipak, njegov udarac je odbranio golman Bode Glimta.

22:28

70' Zvezda i dalje ne može do gola

Teško je i mučno za gledanje. Jednostavno, Zvezda ne može ni da dođe u priliku. Ne može da napravi razliku i ugrozi gol Norvežana.

22:20

62' Golčina Metea...

I evo drugog gola, Mete postiže pogodak.

22:17

59' Preti Zvezda!

Konačno malo uzbuđenja i pred golom Bode Glimta.

Šutirali su Ivanić i Elšnik, ali su oba udarca izblokirana veoma lako.

22:16

57' Ovaj gol je i doslovno ubio Zvezdu

Poveo je Bode, ali se čini da neće stati.

Zvezda sad mora da krene napred i pokuša da napravi nešto.

22:10

52' Gol, gubi Zvezda!

Evo gola... Postigao je Bjertfut pogodak glavom.

22:09

50' Hauge...

Još jedan ogroman promašaj Bode Glimta, ovoga puta je Hauge imao odličnu priliku ali je šutirao pored gola.

22:07

49' Kakav promašaj Heha!

Pogrešio je Seol, ozbiljnu je grešku napravio. Onda je napadač Bodea Heh imao šansu, ali je golman Ilić odbranio i to veoma dobro.

Kakva sreća za crveno-bele.

22:05

47' Auh, brani Ilić!

Veoma dobra odbrana Marka Ilića u ovim minutima. Našao se u šansi Heh, šutirao je iz malo teže pozicije, ali je na mestu bio golman crveno-belih.

22:03

46' Krenulo je i drugo poluvreme!

Iii novih 45 minuta za nas.

21:47

45 + 2 - Kraj prvog poluvremena

Teška utakmica za gledanje, Zvezda jednostavno nije ni centar prešla u ovom meču.

21:44

44' Daje gol Zvezda, ali iz ofsajda

Luka Ilić je izradio sve u ovoj situaciji, šutirao je ali je Šerif Endiaje ostao u ofsajdu i postigao je gol, ali će taj pogodak biti poništen.

Šerif Endiaje, Foto: RTS
21:43

43' Điga čuva Zvezdu

Kakva lopta Haugea ka Fetu, ali Điga je na pravom mestu i nema tu veće opasnosti.

21:38

38' Auuuuh, trese se prečka Zvezde

Ajuu, koliko sreće za Zvezdu sada.

Odličnu akciju je napravio Bodo Glimt, šutiraoli su iz daljine i Sjeveld je šutirao ali je lopta pogodila prečku!

Spasio je okvir gola crveno-bele.

21:31

31' Opet preti Bode...

Neverovatno, izuzetno su opasni Norvežani. Ne izlaze sa Zvezdine polovine u ovim minutima.

21:27

27' Opet Mete, opet van mete

Šutira još jednom krilo Bode Glimta, ali i ovaj udarac ide daleko od gola.

21:24

24' Bode sve jače steže obruč oko gola Zvezde

Jako nezgodni minuti za Crvenu zvezdu, jednostavno, Bode Glimt previše napada i previše pritiska Zvezdu u ovim momentima.

Međutim, greše i oni.

21:21

21' Po polu-šansa na obe strane

Rasplamsava se borba na terenu, kreću jedni ka golu, a kreću i drugi.

21:19

18' Evo i kornera za Zvezdu, Olajinka izborio udarac sa strane

Konačno je malo Zvezda prodisala, dola je do kornera, a Endiaje je bio visok u skoku, međutim nije udario loptu.

Odmah prilika na drugoj strani, Mata je šutirao.

21:15

14' Opet sreća za Zvezdu...

Dosta je sreće ovde imala Zvezda, Spajić je odigrao loptu rukom i bio je to slobodan udarac iz veoma opasne pozicije.

Ipak, lopta je došla samo do živog zida.

21:11

11' Uh, dobro je...

Moglo je ovo biti dosta, dosta opasnije. Hauge je uzeo loptu, dodao je Hehu, ovaj je želeo da odigra dupli pas ali nije ispratilo krilo Bode Glimta tu ideju.

21:10

9' Prva šansa za Bode

Evo, upravo ono o čemu smo pričali. Bode Glimt je iskoristio najmanji prostor, došla je lopta do Mata, on je ostao na rubu šesnaesterca. Šutirao je levom nogom, ali je udarac bio izuzetno slab i lopta je ušla u ruke Marka Ilića koji je bio sjajno postavljen.

21:08

8' Opipavanje snaga i dalje u toku

Kako se i očekivalo, oprezna je Zvezda na ovom teškom gostovanje. Verovatno neće ni srljati previše u napadu, čekaće svoju šansu, ali uzdaće se više u revanš meč koji je na programu uskoro. Opet, Bode gleda svoju šansu u ovom meču.

Za sada je sve mirno, žargonski, opipavaju se snage u Bodeu.

21:05

5' Za sada mirno

Bode je već pokazao kakvu utakmicu želi da igra. Napadački, kako su i poznati.

Zvezda je tek sada imala prvi napad, došla je u opasnu zonu, Rodić je centrirao ali je ratko to rasčitila ekipa iz Norveške.