Kosta Nedeljković ispisao istoriju Aston Vile: Srbin ušao na teren, pa u knjige slavnog kluba iz Birmingema

S. T.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Postao je 1000. fudbaler koji je nastupao za Vilu u istoriji

Deo pobede Aston Vile na gostovanju Vest Hemu u 1. kolu engleske Premijer lige činio je i sjajni Kosta Nedeljković. On je na terenu proveo poslednjih deset minuta tokom kojih je tim iz Birmingema uspeo da odbrani stečenu prednost i da na kraju upiše tri boda na Olimpijskom stadionu u Londonu - 1:2 (1:1).

Podatak koji će se sa ovog meča ipak definitivno pamtiti je i to što je Nedeljković uspeo da se upiše u istorijske knjige Aston Vile.

Iako nije postigao gol, samim nastupom za Vilu na današnjoj utakmici, on je uspeo da uđe u istoriju, tako što je postao 1000. igrač koji je nastupao za tim iz Birmingema u njegovoj istoriji.

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde pokazao se sasvim korektno na terenu, pa ostaje da se vidi da li će u narednim mečevima dobiti i nešto veću minutažu.

Aston Vila u narednom kolu dočekuje Arsenal.