Liverpul pobedom "poželeo dobrodošlicu" Ipsviču: Salah blistao u drugom poluvremenu

S. J.
S. J.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Dva potpuno različita poluvremena

Fudbaleri Liverpula savladali su ekipu Ipsviča sa 2:0, u okviru prvog kola Premijer lige.

Gotovo sve zanimljivo, viđeno je u drugih 45 minuta, kada su i viđena oba pogotka.

Jedinu ozbiljniju priliku tokom prvog poluvremena, imao je Ipsvič, i to kada je Aleks Tuanzebe pretio posle dobrog centaršuta, ali je šutrao preko gola.

Već u drugom poluvremenu, viđena je druga situacija. Već u 47. minutu, Salah je zapretio, ali je izblokiran.

Zanimljiva situacija viđena je i u 54. minutu, kada je Ipsvič tražio penal, ali je VAR pokazao da ga ipak neće dobiti.

Igralo se dosta dobro u nastavku, uglavnom na polovini domaćih, i u 60. minutu gosti su došli do prednosti.

Ipsvič - Liverpul Foto: Tanjug/AP

Salah je asistirao, a Diogo Žota je uspeo da pošalje loptu u mrežu, za vođstvo Redsa.

Samo pet minuta kasnije, i Mohamed Salah se upisao u listu strelaca. Sjajno se snašao u gužvi, posle jednog lepog pasa, te je uspeo loptu da provuče pored golmana, i tako postavi konačan rezultat.

Ipsvič je tako porazom počeo povratničku sezonu u eliti, dok Redse može da raduje što su pod komanodm novog trenera Arnea Slota upisali pobedu na ovosezonskoj premijeri.