Fudbaleri Tekstilca u Užicu protiv Mladosti ostvarili prvu pobedu u Superligi, Spartak bolji od Radničkog 1923

S. T.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Tim iz Odžaka slavio sa 1:2

Fudbaleri Tekstilca ostvarili su prvu pobedu u Superligi Srbije, pošto su u meču 4. kola kao gosti u Užicu savladali lučansku Mladost rezultatom 2:1.

Golovima defanzivca Ivana Davidovića u 4. i 55. minutu klub iz Odžaka stigao je do prve pobede u Superligi posle četiri utakmice u debitantskoj sezoni u srpskoj eliti. Sve što je domaćin uspeo da uradi je da smanji preko rezerviste Petra Bojića u 84. minutu.

Tekstilac je u prethodna tri kola doživeo poraze, pa sad ima tri boda na 13. mestu. Mladost je ostala osma sa četiri boda.

Subotički Spartak je kao domaćin u Senti minimalno savladao kragujevački Radnički rezultatom 1:0. Jedini gol na meču dao je Makedonac Andrej Todorovski u 2. minutu.

Spartak je sad šesti sa pet bodova, a sledećeg vikenda će gostovati Napretku.

Radnički je ostao na tri boda i 11. je sa utakmicom manje, a u narednoj rundi ugostiće Vojvodinu.