FK Crvena zvezda - FK Novi Pazar Foto: MN Press/ Marko Metlaš

Zvezda se dugo mučila, pa ubedljivo slavila: Duarteov gol skinuo teret i pokrenuo crveno-bele

L. I.
L. I.

≫
  • 16

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Novog Pazara rezultatom 4:1 u okviru 4. kola Superlige Srbije.

Izabranici Vladana Milojevića su od samog početka meča nametnuli svoj ritam, i već u trećem minutu imali su šansu da dođu do prednosti. Duarte je umakao odbrani gostiju, prihvatio pas iz dubine i bez oklevanja šutirao, ali je Pajović odličnom intervencijom sačuvao mrežu.

Ipak, crveno-beli do vođstva dolaze šest minuta kasnije. Novi Zvezdin Korejac, Seol, se izborio za prostor i udarcem sa nekih dvadesetak metara savladao Pajovića za prvenac u dresu kluba iz Ljutice Bogdana.

Od tog trenutka Novi Pazar je vrebao šansu da ugrozi gol crveno-belih iz kontranapada, a domaći sastav je u 29. minutu nakon što se oslobodio pritiska mogao da duplira prednost.

Hvang je uspeo da uputi centaršut pored trojice fudbalera Novog Pazara, ona je srećno stigla do Pruceva koji je šutirao, ali je još bolje intervenisao Pajović i odbranio mu udarac.

U 32. minutu glavni arbitar meča dozvolio je igračima da se naknadno osveže, pa je utakmica nastavljena.

Do kraja prvog dela igre viđena je i odlična prilika koju je propustio Adem Ljajić. Dragan Bojat je vukao loptu, uputio je pas ka Ljajiću, koji se izborio za prostor i šutirao sa nekih 17 metara, ali je lopta otišla preko prečke.

Na startu drugog dela igre trener Zvezde Vladn Milojević napravio je dve izmene - umesto Pruceva i Lekovića uveo je u igru Mimovića i Pumu.

Posle samo šest minuta igre u drugom delu, Novi Pazar je stigao do izjednačenja. Antvi je prosledio loptu do Oparea, koji je izbio sam ispred Ilića i rutinski pogodio mrežu.

Ipak, crveno-beli su ekspresno odgovorili i u 60. minutu ponovo stigli do vođstva. Odličan centaršut sa desne strane uputio je rezervista Puma, a Bruno Duarte je udarcem glavom smestio loptu u mrežu.

Do kraja susreta crveno-beli su intenzivirali napade i pritiskali rivala, a rezultat toga su još dva pogotka u mreži Novog Pazara. Prvo je Elšnik odličnim udarcem povisio prednost na 3:1, da bi konačnih 4:1 postavio Puma u 87. minutu susreta.

Zvezda nakon četiri kola ima 10 osvojenih bodova, dok je Novi Pazar osvoji šest manje. U narednom kolu klub iz Ljutice Bogdana će odmeriti snage sa Čukaričkim, dok će Novi Pazar ugostiti Mladost.

Činjenice

• Meč između Crvene zvezde i Novog Pazara na programu je od 20 časova.
  • Glavni sudija ovog susreta biće Nikola Radaković, a pomagaće mu Svetozar Živin i Dragan Peranović.
  • Zvezda je u prethodnom kolu savladala Tekstila sa 4:0, dok je Novi Pazar odigrao duel bez golova sa OFK Beogradom.
Najnovije
18:18

Crvena zvezda - Novi Pazar 4:1

21:55

87' Crvena zvezda - Novi Pazar 4:1 - Pogađa i Puma

Puma rešava pitanje pobednika. nakon asistencije upisuje i pogodak.

21:46

80' Crvena zvezda - Novi Pazar 3:1 - Goooool! Elšnik!

Domaći sastav postiže i treći gol, strelac je Elšnik.

21:40

64' Crvena zvezda - Novi Pazar 2:1 - Dvostruka izmena u gostujućoj ekipi

Dvostruku izmenu pravi Nikola Trajković. Na terenu su Mesarović i Zličić, a igru napuštaju Islamović i Opara

21:38

60' Crvena zvezda - Novi Pazar 2:1 - Gooool!

Ponovo vodi Zvezda. Odličan centaršut sa desne strane uputio je rezervista Puma, a na pravom mestu našao se Bruno Duarte i glavom smestio loptu u mrežu.

21:21

55' Crvena zvezda - Novi Pazar 1:1 - Izmena u ekipi Novog Pazara

Iz igre izlazi Adešina, na terenu je Alić.

21:18

51' Crvena zvezda - Novi Pazar 1:1 - Gooooooooooool!

Pazarci dolaze do izjednačenja! Odlična akcija gostiju, Antvi je prosledio pas ka Opareu koji je izbio oči u oči sa Ilićem i smestio loptu u mrežu!

21:10

46' Crvena zvezda - Novi Pazar 1:0 - Mimović i Puma su na terenu

Napavio je Vladan Milojević je dve izmene u poluvremenu. Umesto Pruceva i Lekovića u igri su Mimović i Puma

20:53

45' Crvena zvezda - Novi Pazar 1:0 - Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvo poluvreme na Marakani. Crvena zvezda posle prvih 45 minuta ima prednost pogotkom Seola.

20:52

45' Crvena zvezda - Novi Pazar 1:0 -Odličan pokušaj Ljajića

Vukao je loptu Bojat, uputio pas ka Ademu Ljajiću koji je sa desne strane ušao u sredinu i šutirao levom nogom sa nekih 17 metara, ali je lopta otišla preko prečke.

20:43

32' Crvena zvezda - Novi Pazar 1:0 - Kratki prekid na Marakani

Glavni arbitar meča Nikola Radaković prekinuo je nakratko meč, kako bi se igrači oba tima osvežili.

20:33

29' Crvena zvezda - Novi Pazar 1:0 - Kakva odbrana Pajovića!

Pored tri fudbalera je uspeo da ubaci loptu Hvang, ona je stigla do Pruceva koji je šutirao, ali je Pajović fenomenalno reagovao i sprečio Zvezdinog fudbalera da duplira prednost svog tima.

20:27

18' Crvena zvezda - Novi Pazar 1:0 - Još jedan žuti karton

Žuti karton zaradio je Bačkulja zbog faula nad Prucevim.

20:15

11' Crvena zvezda - Novi Pazar 1:0 - Žuti karton za Nikolu Trajkovića

Zbog prigovora sudija Tadaković pokazuje žuti karton strategu gostiju, Nikoli Trajkoviću.

20:14

9' Crvena zvezda - Novi Pazar 1:0 - Goooool!

Goooool! Zvezda vodi pogotkom Seola. Korejac je odlično šutirao sa distance i savladao Pajovića. Ovo je njegov debitantski gol u crveno-belom dresu.

20:08

3' Crvena zvezda - Novi Pazar 0:0 - Dobra šansa za Duartea

Odlično se ubacio centarfor Zvezde iz drugog plana i tukao iz prve, ali Pajović odlično reagovao i odbranio udarac. Od svega, samo korner za domaće.

20:04

1' Crvena zvezda - Novi Pazar 0:0 - Utakmica je počela

Glavni arbitar susreta dao je znak za početak meča. Prvi napad imaju fudbaleri Novog Pazara.

19:54

Podrška za Zvezdine Korejce sa tribina

Zvezdin Korejac imaće veliku podršku na današnjem meču. Naime, na tribinama Marakane prisutni su njegovi sunarodnici koji su razvili i zastavu Južne Koreje.

Hvang, Crvena zvezda Foto: Telegraf.rs
18:27

Poznati su i sastavi za večerašnji susret

Poznati su i sastavi za meč. Treneri obe ekipe odlučili su se za sledeće igrače:

Crvena zvezda: M. Ilić - Stojić, Spajić, Leković, Seol - Hvan, Elšnik - Prucev, Ivanić, Milson - Duarte.

Novi Pazar: Pajović - Bojat, Miletić, Mršić, Islamović, Adešina, Bačkulja, Opara, Ljajić, Bjeličić, Antvi.

18:04

Dobrodošli!

Dobrodošli! Večeras ćemo pratiti meč 4. kola Superlige Srbije između Crvene zvezde i Novog Pazara. Izabranici Vladana Milojevića su u prošlom kolu savladali Tekstilac rezultatom 4:0, dok je Novi Pazar remizirao sa OFK Beogradom, u meču koji je završen bez golova.