FK Zvezda - FK Mladost Foto: MN Press

Zvezda se mučila 45 minuta, pa zgromila Tekstilac: Crveno-beli "pokerom" i uz 2 gola debitanata pokazali silu

≫
  • 12

Fudbaleri Crvene zvezde su na kraju upisali veoma ubedljivu pobedu protiv Tekstilca sa 4:0 u okviru trećeg kola Superlige Srbije, iako nije tako izgledalo posle prvih 45 minuta. Čekao je aktuelni šampion da zaigra fudbal sve do drugog poluvremena, kada su pogađali Milson, Šerif, Elšnik i Duarte.

Verovatno da onaj ko nije pratio prvo poluveme utakmice u Bačkoj Palanci nije ni propustio ništa. Jednostavno, nije bilo prilika koliko god to zvučalo apsurdno, ali crveno-beli nisu mogli da dođu do gola.

Nisu bili ni blizu prilike. Tekstilac takođe nije imao prilike, ali se tim iz Odžaka koji igra u Palanci veoma dobro branio. Postavio je nisko blok, odolevao je napadima i totalno je ukrotio sve prilike koje je Zvezda i pokušala da napravi.

Pokušavali su crveno-beli, Šerif je bio najbliži da šutne ka golu, ali je čak i taj udarac prošao kraj njegove glave. Jednostavno, prvo poluvreme je bilo negledljivo u svakom smislu, iako je stadion u Palanci bio poprilično ipsunjen.

Šerif Endiaje Foto: MN Press

Ipak, drugo poluvreme je donelo sve ono što nije prvo. Krenula je Zvezda ponovo ofanzivno, a samo jedan gol je bio i više nego dovoljan da krene potpuna lavina i da Tekstilac totalno potone. Igrao se 53. minut meča, Ivanić je šutirao, lopta se odbila do Milsona, a ovaj je trebalo samo da je ubaci u praznu mrežu. Uradio je to i tako je Zvezda došla do vođstva - 1:0.

E, tada kreće pravi potop Tekstilca. Zvezda je nastavila sa napadima, Šerif je imao dve prilike u narednih pet minuta, ali je obe promašio.

Međutim, ni Endiaje nije mogao doveka da maši prilike. Hvang mu je poslao izvrsnu loptu u 62. minutu, on je ostao sam na drugoj strani i veoma lako je pogodio glavom za novu prednost, bilo je to - 20 za Zvezdu.

Ušao je potom u igru i Timi Maks Elšnik, kome je trebalo samo nekoliko minuta da se upiše u strelce.

Lepu akciju su napravili Šerif i on, igrao se 68. minut, a on je poslao loptu u mrežu sa nekih 10-ak metara. Jednostavno, golman Tekstilca nije mogao ništa da uradi. Bilo je to 3:0 za Crvenu zvezdu. Tada je već bilo i jasno u kom smeru ide utakmica.

Na kraju, uspela je Zvezda da dođe i do još jednog gola. Bruno Duarte je dobio veoma dobru loptu od In Beom Hvanga, ostao je sam na nekih 18 metara od gola. Izbacio je jednog čuvara, potom i drugog, pa je bilo lako da matira i golmana iz Odžaka.

Najnovije
19:03

TEKSTILAC - ZVEZDA 0:4 (Milson 53', Šerif 62', Elšnik 68, Duarte 83')

21:41

83' Duarte pogađa, četvrti gol!

Proigrala je Zvezda u drugom delu igre. Evo pogotka i Bruna Duartea. Lepo je odradio sve, dobio je lepu loptu, izbacio je dva igrača, a onda je lako pogodio nebranjeni deo mreže.

21:37

Delije su napustile ovu utakmicu!

Najvatrenije pristalice crveno-belih su napustili ovaj meč

21:36

79' Opao je tempo igre u ovim momentima ponovo

Zvezda ima sigurnu prednost, to je to što se njih tiče, verovatno.

21:26

68' Iiiii, treći gol, debitant Elšnik precizan!

Crvena zvezda je triplirala svoje vođstvo, postiže gol Timi Maks Elšnik, najnovije pojačanje Crvene zvezde!

21:25

67' Kakva odbrana Marka Ilića!

Auu, šta je odbranio golman Zvezde sada!

Ostao je na 12 metara sam Stojanović, došla mu je lopta i on je šutirao ali pravo u golmana Zvezde.

21:21

63' Evoooo novog gola, Šerif je strelac!

Iiii konačno je Zvezda uspela da probije bunker Tekstilca, stiže do novog gola!

Šerif Endiaje je strelac u ovom slučaju, pošto je dobio odličnu loptu od strane Hvanga.

21:17

57' Ogromni promašaji Šerifa

Uh, uh... Kakva dva promašaja Šerifa.

Dva puta mu je Jegor Prucev centrirao, prvi put Endiaje nije mogao da dođe do lopte, dok je drugi put gađao pored gola.

21:11

53' Evoooo golaaa!

Imala je sreće Zvezda u ovoj situaciji, Milson je ostao sam i pogodio je praznu mrežu!

Šutirao je Mirko Ivanić, taj udarac je izblokiran, ali je lopta došla do Milsona koji je ostao sam.

Odmah i menja Milojević, u igri su Duarte i Elšnik, a izašli su Kanga i Milson.

21:08

50' Tekstilac je hteo da zapreti

Iako Zvezda ima sve u svojim rukama, ili bolje rečeno nogama, sada je Tekstilac imao "izlet" u napadu.

Pokušao je tim iz Odžaka po desnom boku, ali je olako zaustavljeno.

Šutirao je nakon toga Ukačukvu, ali odlazi lopta pored gola.

21:03

46' - Počelo je drugo poluvreme

Valjda ćemo videti neke prilike u ovom delu igre.

20:46

45' POLUVREME

Kraj agonije zvane prvo poluvreme...

20:37

38' Mogla je ovo biti prva šansa, ali samo mogla

Iiii, ipak nije ni šansa.

Teško je ovo nazvati prilikom. Nema ideju Zvezda, sada je Milson bio taj koji je tražio Šerifa centaršutem, ali njegov pokušaj je bio daleko od stamenog napadača. Pokušao je u nastavku Milson, ali je izblokiran prelako.

20:28

22' Da je malo življe...

Uh, veoma loša utakmica za sada u Bačkoj Palanci.

Nema prilika, nema ritma, igra se jako sporo.

20:20

19' Još ništa od šansi na ovom meču

Zvezda i dalje pokušava da probije bunker Tekstilca, ali jednostavno im ne ide. Ne mogu crveno-beli da dođu uopšte u šansu. Za sada ne prolazi ništa od zamisli koje imaju fudbaleri Vladana Milojevića.

S druge strane, Tekstilac je fokusiran na odbranu.

20:11

11' Zvezda ima loptu, ali...

Još nema prilika u Bačkoj Palanci, gde se Tekstilac odlično brani.

Zvezda je ta koja dominira as posdom. Pokušavaju crveno-beli da probiju postavljen defanzivni blok, ali im ne polazi za rukom.

Imali su nekoliko prilika i iz prekida, ali bez ikakve konkretne šanse.