Đuričić strelac u ubedljivoj pobedi Panatinaikosa, Rijeka poslala rumunskog drugoligaša u kvalifikacije za LK

S. J.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Zanimljivo je bilo u kvalifikacijama

Fudbaleri Panatinaikosa savladali su sa 4:0 ekipu Boteva iz Plovdiva, i tako sa ukupnih 6:1 prošli u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Imali su atinski zeleni 2:1 iz prvog meča, ali ništa nisu prepuštali slučaju, te su od početka krenuli direktno.

Poveli su Atinjani preko Aleksandera Jeremejefa u šestom minutu na asistenciju Filipa Mladenovića,  a u 34. prednost je autogolom duplirao Entoni Udža.

U samom finišu prvog poluvremena, na scenu je stupio i Filip Đuričić. Igrao se drugi minut sudijske nadoknade, kada je Đuričić dobio pas u prostor i izbio sam na golmana, a onda je preciznim udarcem po zemlji u levi ugao zatresao mrežu.

Tačku na ubedljivu pobedu, stavio je Jeremejef u 50. minutu, svojim drugim pogotkom na meču.

Interesantno je bilo i u Rijeci, gde je hrvatski predstavnik sa 1:0 slavio protiv rumunskog drugoligaša Korvinula, posle 0:0 u prvom meču.

Samim tim, klub iz Hunedoare evropski san nastaviće u kvalifikacijama za Ligu konferencija. Jedini gol postigao je Dejan Petrović u 12. minutu.