Vojvodina-Ajaks Foto: ANP / ddp USA / Profimedia

Hrabra Voša ponovo poražena od Ajaksa, ali igra može da hrabri pred okršaj sa Mariborom

S. L.
L. I. S. L.

≫
  • 1

Fudbaleri Vojvodine završili su svoje takmičenje u Ligi Evrope pošto su u revanš meču 2. kola kvalifikacija izgubili od Ajaksa. Pomenuti meč, odigran na stadionu u Bačkoj Topoli završen je rezultatom 3:1, dok je prvi susret pripao klubu iz Amsterdama koji je slavio sa 1:0

Utakmicu su bolje otvorili fudbaleri Vojvodine, koji su prvi zapretili u 7. minutu preko Bamidelea, ali je Pasver bio na mestu i zaustavio udarac.

Kopljanici su se nakon toga oslobodili pritiska, a polupriliku propustio je Fic Džim.

Ajaks je nastavio sa napadima i pritiskao Novosađane. Rasmus je odlično prošao po desnoj strani, stuštio se ka kaznenom prostoru, ali je Sičenje u poslednjem trenutku otklonio opasnost.

Najzreliju šansu u prvom delu igre Kopljanici su imali u 33. minutu, kada je posle centaršuta sa leve strane Šutalo petom pokušao da savlada Carevića, međutim opet se isprečio Sičenje i sa gol-linije izbacio loptu.

Veliki problem za Vojvodinu desio se u 40. minutu, kada je posle jednog udela imeđu Šutala i Vukanovića napadač Voše ostao na travi, a nedugo nakon toga morao je da napusti teren jer je povreda ozbiljnija nego što se u prvi mah činilo.

Umesto Vukanovića na teren je ušao Ivanović i već posle pet minuta imao je veliku priliku. Sevnula je kontra Vojvodine, Seri je odložio loptu do Ivanovića na desnoj strani, a ovaj iz izgledne pozicije šutira pored gola.

U drugom delu igre bilo je više uzbuđenja, a Kopljanici su do prednosti došli posle samo osam minuta igre. Ajaks je izveo korner sa desne strane, Akpom je uputio udarac sa desetak metara koji je Carević odbranio, da bi na odbitku bio prvi Josip Šutalo i smestio loptu u mrežu.

Samo dva minuta posle primljenog pogotka Bandović u igru uvodi Lazara Nikolića, a on mu se odužio na najbolji mogući način.

Naime, u 59. minutu pomenuti fudbaler prošao je po desnom boku i uputio loptu u kazneni prostor u nameri da pronađe nekog od svojih saigrača, a Šutalo je u nameri da interveniše nesmotreno reagovao i smestio je u sopstvenu mrežu.

Do kraja susreta izabranici Ljubomira Bandovića su pokušavali da dođu do pogotka, ali je Ajaks to iskoristio i postigao još dva gola . Hato je u 85. minutu odlično gađao dalji ugao i smestio loptu iza leđa Carevića, da bi u drugom minutu nadoknade posle kontre mrežu pogodio i Traore.

Vojvodina će takmičenje nastaviti u Ligi konferencija, gde će odmeriti snage sa Mariborom.

Činjenice

• Meč između Vojvodine i Ajakasa na programu je od 20 časova.
  • Pomenuti susret igraće se na stadionu TSC-a u Bačkoj Topoli.
  • Prvi meč pripao je Ajaksu, koji je trijumfovao sa 1:0
Najnovije
18:34

Vojvodina - Ajaks 1:3 (Nikolić 59'/Šutalo 52', Hato 85', Traore 90+2')

21:55

90' Vojvodina - Ajaks 1:3 - Kraj meča

Častan oproštaj Voše od Lige Evrope. Iako su pretrpeli poraz od amsterdamskog giganta, igra može da raduje pred okršaj sa Mariborom u Ligi konferencija

21:47

85' Vojvodina - Ajaks 1:2 - Kopljanici postižu i drugi gol!

Dolazi Ajaks do drugog gola. Hato je šutirao sa ivice kaznenog prostora i savladao Carevića. Sve manje nade za Vošu!

21:36

75' Vojvodina - Ajaks 1:1 - Dvostruku izmenu pravi Bandović

Dvostruka izmena u ekipi Vojvodine. U igri su Savićević i Veličković, a van terena su Dele i Poletanović

21:22

59' Vojvodina - Ajaks 1:1 - Gooooooooool! Pogađa Lazar Nikolić

Samo pet minuta nakon što je ušao u igru Lazar Nikolić uspeva da izjednači rezultat. Pokušao je Nikolić da pronađe nekog od saigrača na drugoj stativi, nespretno je reagovao Šutalo i lopta je završila u mreži za veliku radost navijača u Bačkoj Topoli!

21:16

54' Vojvodina - Ajaks 0:1 - Izmena kod Novosađana

Umesto Beutana na terenu je Lazar Nikolić.

21:15

52' Vojvodina - Ajaks 0:1 - Gooooool!

Posle samo osam minuta igre u nastavku Ajaks vodi pogotkom Šutala. Imao je hrvatski internacionalac veliku šansu u prvom poluvremenu, ali sada se iskupio i doveo svoj tim u vođstvo!

Prethodno je šutirao Akpom, Carević je dobro reagovao, ali prvi na odbitku bio je Šutalo i smestio je loptu u mrežu.

21:07

46' Vojvodina - Ajaks 0:0 - Počelo je drugo poluvreme

Počelo je drugo poluvreme u Bačkoj Topoli. Ajaks je načinio jednu promenu pa je na terenu umesto Keneta Tejlora Van den Bomen.

20:49

45' Vojvodina - Ajaks 0:0 - Šta sada u gol nije pretvorio Ivanović

Mogao je napadač Vojvodine da se proslavi samo pet minuta nakon ulaska u igru. Sevnula je kontra, lopta je stigla do Ivanovića koji je ušao u kazneni prostor i šutirao iz izgledne pozicije, ali je lopta prohujala pored desne stative.

20:43

40' Vojvodina - Ajaks 0:0 - Povredio se Vukanović

Ostao je na travi Aleksa Vukanović posle jednog duela. Činilo se da povreda nije teže prirode, ali pouzdani napadač je morao da napusti igru, a njegovo mesto zauzeo je Ivanović.

20:39

37' Vojvodina - Ajaks 0:0 - Žuti Karton za Vukanovića

Žuti karton za centarfora Vojvodine. Povukao je za dres Basa, te ga je glavni arbitar meča "častio" žutim kartonom.

20:35

32' Vojvodina - Ajaks 0:0 - Kakva prilika za Kopljanike

Stopostotna šansa za Ajaks. Posle centaršuta sa leve strane pokušao je Šutalo petom, ali je Sičenje izbacio loptu sa gol-linije.

20:23

17' Vojvodina - Ajaks 0:0 - Umalo da Kopljanici dođu do vođstva

Dobra prilika za Ajaks. Pokušao je Džim sa desetak metara da savlada Carevića, ali je u poslednjem trenutku intervenisao Crnomarković.

20:21

Prelepa koreografija Novosađana!

Navijači Vojvodine su pred početak meča imali i impresivnu koreografiju u bojama zastave Srbije.

20:16

Navijači Vojvodine odali priznanje fudbalerima za igru u prvom meču!

Vojvodina je i pored minimalnog poraza u Amsterdamu pobrala simpatije svojih navijača, a na večerašnjem meču oni su im transparentom čestitali na zalaganju i borbi.

20:14

7' Vojvodina - Ajaks 0:0 - Dobra šansa za Vošu, zapretio je Nikolić!

Prva šansa na meču za našeg predstavnika. Šutirao je Nikolić iz dobre pozicije, ali golman Ajaksa je na visini zadatka

20:07

5' Vojvodina - Ajaks 0:0 Traže penal fudbaleri Ajaksa

Pao je u šesnaestercu Novosađana Akpom, ali je sudija samo odmahnuo rukom i pokazao da se meč nastavi.

20:06

I Miralem Sulejmani na tribinama!

Šef skauting službe FK Partizan, Miralem Sulejmani prati duel između Vojvodine i Ajaksa. Podsećanja radi, on je u jednom periodu svoje karijere branio boje kluba iz Amsterdama.

20:01

1' Vojvodina - Ajaks 0:0 Meč je počeo!

Počeo je susret u Bačkoj Topoli.

19:38

Otac Dušana Tadića bodri Vojvodinu u Bačkoj Topoli!

Na tribinama stadiona TSC-a viđena su brojna poznata lica među kojima su otac proslavljenog srpskog reprezentativca Dušana Tadića, ali i generalni sekretar FSS Jovan Šurbatović. Takođe, na tribinama je prisutan i novi fudbaler Vojvodine, Slobodan Medojević.

18:36

Poznati su i sastavi!

Poznati su i sastavi za večerašnji susret, a treneri su se opredelili za sledeće igrače:

Vojvodina: Carević - Butean, Sičenje, Crnomarković, Baros - Petrović, Nikolić, Poletanović - Bamidele, Seri - Vukanović

Ajaks: Pasver - Renš, Šutalo, Bas, Hato - Fitsdžin, Henderson, Tejlor - Rasmusen, Akpom, Forbs

18:22

Dobrodošli!

Dobrodošli! Večeras ćemo pratiti revanš meč 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope između Vojvodine i Ajaksa. Novosađani su u prvom duelu u Amsterdamu poraženi rezultatom 1:0, te imaju čemu da se nadaju pred drugi susret.