FK Zvezda - FK Mladost Foto: MN Press

Kiks Zvezde u 2. kolu Superlige: Crveno-beli preživeli Lučane, gubili 2:0, pa uz igrača više došli do remija!

≫
  • 34

Fudbaleri Crvene zvezde su žargonski rečeno uspeli da spasu živu glavu protiv Mladosti iz Lučana i odigraju 2:2, pošto su gubili sa ogormnih 2:0 sve do 86. minuta utakmice. Ipak, tada je postigao gol Duarte, a onda i Endiaje, te su doneli remi svom timu.

Kakav meč smo gledali na Marakani ove večeri, neverovatno. Zvezda je bila daleko bolji rival, videlo se to od samog starta, jer su krenuli sa ofanzivom od uvodnih minuta. Ređale su se prilike, ali je Saša Stamenković bio na visini zadatka.

Iskusni golman Mladosti iz Lučana je uspeo da začara svoju mrežu, osujetio je svaki pokušaj, ali sve do tog 86. minuta. Lučani su vrebali svoje šanse iz kontri, jednu je krunisao Endiaje, drugi gol je došao preko Ćirkovića posle gužve, a onda je nastao bedem ispred gola.

Branila se Mladost sjajno, Stamenković je branio, a Vladan Milojević je pokušao da odgovori i sa uvođenjem čak još jednog napadača. Zvezda je takođe imala i igrača više čitavih 20 minuta, ali... Ni to isprva nije bilo dovoljno, jer je opet nekadašnji golman Zvezde sve branio, ali poklekao je i on na kraju.

Odličan centaršut Lazara Jovanovića je golom krunisao Bruno Duarte, a onda je u nadoknadi vremena od sedam minuta uspela da dođe do gola. Šerif Endiaje je iskoristio drugu priliku i tako je spasio svoj klub.

Zvezda je bila svesna da je daleko ispred svog rivala, bar kada je reč o individualnom kvalitetu i želeli su to da iskoriste već od uvodnih minuta. Želeli su da svojim navijačima prirede novi spektakl poput onog u prvom kolu protiv Jedinstva.

Igrao se 4. minut meča kada je viđena i prva prilika, centrirao je Puma, a Luka Ilić je bio najviši u skoku. Udario je loptu glavom, ali je ona otišla daleko preko gola.

Usledila je totalno ofanzivna Zvezda. Već u osmom minutu je šutirao Dalsio, pa Puma tri minuta kasnije... Ipak, odličan je bio Saša Stamenković. Iskusni golman i nekadašnji čuvar mreže Zvezde je imao i sjajnu odbranu u 12. minutu. Dalsio je uhvatio jedan odbitak, levom nogom je šutnuo i Stamenković je to odbranio.

Činilo se da će Zvezda nastaviti sa svojim napadima, ali tad je usledio šok. Odlična akcija Mladosti, Ćirić dobija loptu, dodaje u šesnaesterac, ona dolazi do Ibrahima Endiajea i on postiže gol za 1:0, ali, sudija ga poništava zbog ofsajda. VAR provera gleda snimak i dodeljuje loptu na centar - 1:0 za Mladost iz Lučana!

Tada je Zvezda shvatila da mora krenuti još ofanzivnije, pokušao je Uroš Spajić u 28. minutu. Onda je pokušao Katai, pa Puma, ali je Stamenković osujetio sve te pokušaje koji su se našli pred njegovim golom.

Kada se činilo da Zvezda može da se vrati, usledio je novi šok.  Igrao se 38. minut meča, Pejović je šutirao, odbranio je Marko Ilić, ali je na loptu naleteo Ćirković i postigao je novi gol. Povela je tada Mladost iz Lučana sa 2:0.

Odmah na startu drugog dela je Milojević odlučio da uvede još jednog napadača. Izašao je Dalsio, izašao je Puma, a ušli su Srđan Mijailović i Bruno Duarte, kako bi ofanziva postala još veća i kako bi se dostigla prednost.

Tukao je Điga u 54. minutu, potom je veliku priliku imao i Aleksandar Katai samo tri minuta kasnije, ali i njegov pokušaj je izblokiran.

Novu priliku je imala Zvezda u 61. minutu, Duarte je bio sam sa Stamenkovićem, promašio je. U nastavku akcije je isti igrač pokušao da pronađe Šerifa, praktično ga je samo napucao, te ništa nije bilo ni od te prilike.

Tračak nade se dogodio u 68. minutu, kada je sudija pokazao direktan crveni karton Urošu Ljubomircu.

Konačno je Zvezda došla do gola, igrao se 85. minut meča. Rezervista Lazar Jovanović je uputio centaršut, skočio je Bruno Duarte veoma dobro i poslao je loptu u nebranjeni deo mreže gola Saše Stamenkovića.

Potpuni šok se dogodio u 92. minutu meča, kada je Zvezda došla i do konačnih 2:2.

Ovoga puta je Šerif postigao gol.

Najnovije
19:38

Zvezda - Mladost Lučani 2:2 /Duarte 85', Endiaje 92 - Endiaje 21', Ćirković 38'/

Crvena zvezda (4-2-3-1): Ilić - Mimović, Điga, Spajić, Rodić - Dalsio, Hvang - Puma, Katai, Ilić - Endiaje.

Mladost Lučani (4-3-3): Stamenković - Andrić, Joksimović, Udovičić – Ćirić, Pejović, Tumbasević – Endiaje, Ljubomirac, Krsmanović.

21:54

91' Kakav šoook, Šerif postiže gol za 2:2!

Auuu, čekala je Zvezda na ovo, postiže gol Šerif Endiaje i donosi poravnanje!

21:48

85' Gooool, vraća se Zvezda

Evo gola za Crvenu zvezdu, Šerif Endiaje je postigao pogodak!

Dobar centaršut Jovanovića, a Duarte sjajno skače i daje gol

21:36

74' Brani Stamenković!

Odličan je golman Mladosti iz Lučana, odličan! Šutirao je sad i Hvang, ali je Saša Stamenković sjajno odbranio i to.

21:36

73' Sve manje vremena za Zvezdu, Mladost umalo i do šanse za 3:0...

Mladost iz Lučana vreba priliku iz kotnre, a jednu su skoro i imali. Otišla je lopta nakon kornera na drugu stranu, pošla su u kontru dva fudbalera, ali je to sprečio Srđan Mijailović.

Zvezda je onda prešla u napad, šutirao je Ilić, ali je lopta otišla preko gola.

21:31

68' Direktan crveni karton za Lučane!

Kakva odluka arbitra, odlučio je da dodeli crveni karton Urošu Ljubomircu nakon neopreznog starta nad Hvangom.

21:29

66' Opet menja Milojević

Izlazi iz igre Ognjen Mimović, a umesto njega je ušao Lazar Jovanović.

21:25

61' Kakva dva minuta, preti Mladost, preti i Zvezda!

Imala je priliku Mladost opet, ali nisu došli do gola. Odmah u nastavku akcije je došla u priliku Crvena zvezda, Bruno Duarte je izašao pred Stamenkovića iskosa i šutirao je pored gola, paralelno sa gol linijom.

U nastavku je pokušao još jednom Duarte, onda i Šerif, ali ništa od prilike.

21:20

57' Kakav promašaj Kataija!

Auu, bila je ovo i najbolja šansa za Zvezdu. Korner je izveo Hvang, onda je Điga skočio, lopta se odbila do Kataija, on je bio na pet metara, pokušao je i pogodio jednog od igrača Mladosti iz Lučana.

21:17

54' Skače Điga, ali ništa

Ne jenjava Zvezda sa napadima u ovim momentima, pritisak je sve veći na gol Saše Stamenkovića, ali, daleko je od opasnosti.

Siguran je iskusni golman na drugoj strani.

21:13

50' Pritiska Zvezda

Nastavila je Crvena zvezda sa napadima, nisu protivniku dozvolili da prense loptu preko pola.

Ipak, to im nije dovoljno da dođu do pogotka.

21:07

46' Menja Milojević već sada

Zvezda juri dva gola zaostatka, zbog toga je odlučio Vladan Milojević da napravi dve promene.

Izašli su Dalsio i Puma Rodrigez, a umesto njih su ušli Srđan Mijailović i Bruno Duarte.

20:50

45+2' Kraj prvog poluvremena - Lučani vode

Rezultat posle prvog poluvremena je iznenađujuć za svakog, Mladost iz Lučana vodi 2:0 na Marakani protiv Crvene zvezde, iako je bolji tim iz Beograda, makar na terenu.

20:48

45' Pokušava i Katai

Centrirao je Mimović, Aleksandar Katai je pokušao glavom, ali i njegov udarac daleko od gola.

20:41

38' Ooooo, novi gol za Mladost iz Lučana! Kakav šok

Auuuu, da li je ovo moguće, Mladost iz Lučana daje novi gol protiv Crvene zvezde!

Pejović je šutirao iskosa iz slobodnog udarca, odbranio je to Ilić, ali se lopta odbila do Ćirkovića koji postiže pogodak.

20:38

35' Paniči Zvezda sada

Zvezda je dosta bolji rival u ovom meču, to je evidentno.

Međutim, crveno-beli gube i ne mogu da dođu do gola, što samo unosi dodatni nemir u ovu ekipu.

20:33

30' Sve brani Stamenković!

Au, kakvo veče za Sašu Stamenkovića, nekadašnjeg golmana Zvezde. Prvo je odbranio šut Aleksandra Kataija i to veoma težak.

Onda je u nastavku napada pokušao i Puma, ali je i to odbranio Stamenković.

Odličan je golman Mladosti.

20:31

28' Spajić pokušava, ali ništa!

Zvezda je sada u problemu, gube, pa jure rezultat pred svojim navijačima. U prilici je bio Uroš Spajić, koji je bio najviši u skoku nakon slobodnog udarca.

Stvorila se gužva, ali je Spajić šutirao daleko preko gola.

20:23

19' Gooooool za Mladost, kakav šok na Marakani!

Postiže pogodak Ibrahim Endiaje za Lučane!

Lepa akcija Mladosti, Ćirić je dobio odličnu loptu, potom je sačekao, dodao je u šesnaesterac Krsmanoviću, a onda je Endiaje postigao gol.

Ipak, sudija je podigao zastavicu... Čeka se odluka VAR sobe.

GOOOOOL!

20:16

12' Auuu, kakav šut Dalsija!

Sevaju lopte sa svih strana ka golu Saše Stamenkovića!

Na pravim mukama se nalazi golman Mladosti iz Lučana, ovoga puta je pokušao udarac sa distance i Dalsio. Uspeo je iskusni čuvar mreže da dodirne ovu loptu i izbaci je u korner.

20:14

11' Siguran Saša Stamenković

Ognjen Mimović je dodao kratko do Pume, ovaj se namestio sa nekih 30-ak metara, opalio je po lopti, ali nije ona imala dovoljno snage.

Išla je po zemlji, zbog čega je Saša Stamenković to lako ukrotio.

20:11

8' Pokušava Dalsio!

Nastavlja Zvezda da ređa svoje napade. Ovoga puta je Katai ostavio loptu za Dalsija, ovaj je šutirao, ali nije to bilo baš najbolje.

20:09

5' Preti i Mladost preko Endiaja!

Mogla je ovo biti ozbiljna prilika za Lučane, Ibrahim Endiaje je izašao pred golmana Ilića, šutirao je i on preko gola.

Ipak, odmah zatim je sudija podigao zastavicu i siganlizirao je ofsajd.

20:07

4' Odlična prilika već na startu meča za Zvezdu!

Puma je uzeo loptu na levoj strani terena, zaigrao se sa svojim čuvarem, pa je uputio i centaršut.

Uspeo je da pogodi u glavu Luku Ilića, ali njegov udarac odlazi daleko preko gola.

20:03

1' Krenuo je meč na Marakani!

Upravo je izvedena lopta sa centra, što znači da počinje utakmica na Marakani!