Vukanović uz gol i asistenciju rešio vojvođanski susret, TSC minimalnim rezultatom srušio IMT

L. I.
L. I.

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Važan trijumf Novosađana pred duel sa Ajaksom

Odigrana su još dva susreta u okviru 1. kola Superlige Srbije, a pobede su izvojevale ekipe Vojvodine i TSC-a. Novosađani su sa 3:1 savladali Tekstilac iz Odžaka, dok je tim iz Bačke Topole rezultatom 1:0 savladao IMT.

Izabranici Ljubomira Bandovića poveli su protiv Tekstilca u 28. minutu kada je Seri odlično uposlio Vukanovića, a ovaj udarcem glavom smestio loptu u mrežu. Ovaj rezultat bio je aktivan na poluvremenu, da bi posle samo šest minuta igre u nastavku Veličković još jednom zatresao mrežu na asistenciju Vukanovića.

Praktično je već tada bilo rešeno pitanje pobednika, a velikih 3:0 novosadskoj ekipi doneo je Andrija Radulović. Tekstilac je do kraja susreta uspeo da ublaži poraz pogotkom Davidovića u prvom minutu nadoknade.

Vojvodina tako u dobrom raspoloženju očekuje duel sa Ajaksom, u okviru kvalifikacija za Ligu Evrope.

Vredan trijumf zabeležila je ekipa TSC-a, koja je rezultatom 1:0 savladala Tekstilac iz Odžaka. Topolčani su sve vreme bili bolji rival, ali su terensku inicijativu uspeli da materijalizuju tek u 70. minutu kada je mrežu gostiju pogodio Miloš Pantović.

IMT je posle primljenog pogotka bio konkretniji, stvorio nekoliko šansi ali nisu uspeli da izbegnu poraz.